Jeśli dobry sylwestrowy wieczór i Nowy Rok to tylko z Operą i w doborowym towarzystwie artystów, którzy przy dźwiękach operowych i musicalowych przebojów wprowadzą Państwa w znakomity nastrój.

plakat koncertu

 

 Koncert DOBRY WIECZÓR Z OPERĄ

Specjalny sylwestrowy koncert wypełniony będzie muzyką wybitnych kompozytorów : Bizeta, Straussa, Verdiego, a także utworami, które nucą fani musicali, tym razem w arcyciekawych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, Andrzeja Makala oraz Maksyma Fedorowa.
Swoimi wykonaniami zachwyci nas Orkiestra i Chór OiFP przygotowany przez prof. Violettę Bielecką. 

Zespoły w ten wyjątkowy wieczór poprowadzi kierownik artystyczny Opery i Filharmonii Podlaskiej – Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk.

W role pięknych i ognistych kobiet oraz romantycznych, fantastycznych mężczyzn wcielą się nasi soliści: Joanna Motulewicz, Monika Ziółkowska, Bartłomiej Łochnicki, Maciej Nerkowski oraz Rafał Supiński. A na koniec wszyscy razem wzniesiemy wspólnie toast za miłość śpiewając Verdiowskie „Libiamo ne’ lieti calici”. Zachwyćmy się sztuką i bądźmy razem w sylwestrowy wieczór!

 W koncercie wykorzystano elementy scenografii autorstwa Pawła Dobrzyckiego, pochodzące z opery „Straszny dwór” S. Moniuszki.

 Czwartek, 31 grudnia godz.21.00-22.30  na YouTube OiFP

plakat promujący koncert

 Koncert PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Ach te musicale! Słyszymy to jedno słowo i od razu mamy ciarki na plecach, gdy „Noc muzykę gra”, gdy „Belle” – taka piękna, a „Memory” wyciska łzy. To wszyscy znamy, a gdyby tak przejść na drugą stronę lustra… ? 

Właśnie tam zapraszają nas Monika Ziółkowska i Maciej Nerkowski, soliści Opery i Filharmonii Podlaskiej, którym przy fortepianie towarzyszy Karina Komendera. Artyści przygotowali nietuzinkowy repertuar, który wykonali na tarasach Opery. To miejsce zatopione w zieleni przepełnią magia, niezwykła energia i taki będzie ten koncert. O miłości zapisanej w gwiazdach z musicalu „Aida”, o zaskakujących scenariuszach życia z musicalu „Jekyll&Hyde” i „Addams Family”, po znakomite współczesne musicale „Book of Mormon” czy „The last 5 years”. Aby było jeszcze bardziej baśniowo artyści wcielą się także w bohaterów musicalu „Alladyn”, „Piękna i Bestia” oraz „Zaplątani”. 

W pierwszy dzień Nowego Roku zapraszamy zatem na tarasy Opery, odkryjemy nowe możliwości i poczujemy baśniową moc. To będzie spacer „W całkiem nową stronę”, jak śpiewa Wednesday Addams!

Piątek, 1 stycznia 2021, godz. 19.00 na YouTube OiFP

(źródło i plakaty: Opera i Filharmonia Podlaska)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok