Od dłuższego czasu w Klubie Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży dyskutowaliśmy na temat organizacji Balu Sylwestrowego w naszym klubie. Wszyscy byli zgodni co do tego, że chcemy, aby była to impreza wyjątkowa i na miarę kieszeni seniora.

Gdy już przedyskutowano wszelkie za i przeciw zaczęły się przygotowania pełną parą. A pracy było dużo, bo chętnych do udziału w zabawie około 100 osób. Trzeba było zrobić zakupy, zadbać o wystrój sali, nakrycie stołów, stworzyć wyjątkowy klimat dobrej zabawy, pomyśleć o odpowiednim menu itp.

Jest wielu wspaniałych klubowiczów, na których można polegać w razie potrzeby, żeby coś zorganizować na rzecz społeczności klubowej. Cieszy ich to, że mogą w jakikolwiek sposób przyczynić się do sprawiania radości innym, że są potrzebni. Angażują się do wszelkich prac i krąg wolontariuszy – seniorów powiększa się. Nie czekają, że ktoś coś za nich zrobi. Jest bardzo dobra, sympatyczna relacja między pracownikami klubu a seniorami.

Przygotowania do Sylwestra i przebieg imprezy odbywał się pod czujnym okiem instruktora kulturalno – oświatowego, Urszuli Dymek. Zabawa przebiegała w szampańskim nastroju do białego rana. Seniorzy wspaniale się bawili i nie za bardzo mieli ochotę na rozejście się do domów. Ale co dobre szybko się kończy.

Mamy nadzieję, że następny Sylwester odbędzie się w nowej siedzibie Klubu Seniora, w jeszcze lepszych warunkach lokalowych, co obiecał nam Urząd Miasta i prace przygotowawcze w tym kierunku już trwają. Dziękujemy Prezydentowi, Mariuszowi Chrzanowskiemu za zrozumienie naszych potrzeb i wsparcie w naszych dążeniach. Są jednak sceptycy, którzy zastanawiają się, czy warto inwestować duże pieniądze w nowe lokum dla seniorów i czy będzie ono odpowiednio wykorzystane.

Zapraszamy do naszego klubu tych niedowiarków, aby zobaczyli ile tu się dzieje i ile osób korzysta z zajęć. Z za biurka często mało widać. Seniorów przybywa z każdym rokiem. Poza tym Łomża nie ma odpowiedniego lokalu, gdzie może spotkać się większa liczba starszych osób. Dlatego zastawianie się, czy taka inwestycja ma sens chyba nie powinna mieć miejsca. Wszyscy piękni i młodzi też kiedyś będą seniorami. Ten klub z każdym rokiem będzie potrzebny dla nowych seniorów. Warto o tym pomyśleć. Zapraszamy do wspólnej dyskusji, ale takiej z naszym udziałem, bo my najlepiej wiemy o jaki klub nam chodzi i jak go urządzić. Możemy już dziś zapewnić, że ten klub służyć będzie kiedyś wszystkim mieszkańcom Łomży, bo wszyscy kiedyś staną się seniorami.

A póki co życzę wszystkiego najlepszego w Nowym, właśnie rozpoczętym, 2019 roku.

Danuta Waśko

Podlaska Redakcja Seniora Łomża