Podlaski Instytut Kultury ogłosił Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego

 

Przegląd twórczości PIK

To już 21. edycja tego przeglądu, który nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przegląd tworzony jest z myślą o amatorach, czyli tych, którzy nie zajmują się zawodowo malarstwem, rzeźbą ani grafiką. Co roku liczymy na to, że z każdą kolejną edycją do grona stałych uczestników dochodzić będą nowe, ciekawe indywidualności, a wspólna wystawa dostarczać będzie wzajemnej inspiracji – tłumaczy Krystyna Kunicka z Działu Sztuk Plastycznych PIK.

Organizowany co dwa lata przegląd ma charakter konkursu połączonego z kilkutygodniową letnią wystawą w galerii w Spodkach, a w tym roku wyjątkowo również z wystawą online. Z uwagi na to, iż rok 2020 ustanowiono Rokiem Świętego Jana Pawła II, Podlaski Instytut Kultury włącza się w te obchody i chce zainspirować artystów amatorów z województwa podlaskiego, aby tematyka prac malarskich i rzeźbiarskich nawiązywała do sylwetki Karola Wojtyły, aby w symboliczny sposób artyści podążali w swej twórczości jego śladami, śladami nie tylko przewodnika duchowego, ale również rzecznika wolności człowieka i narodów.

 Szczegóły konkursu, regulamin przeglądu i kartę zgłoszenia znaleźć można na stronie www.pikpodlaskie.pl Informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych PIK: galeria@pikpodlaskie.pl tel. 85 740 37 15.

(źródło i foto: Podlaski Instytut Kultury)

opracowanie: Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok