foto: WOAK w Białymstoku

Wzory haftów i wycinanek można dziś zobaczyć w wielu miejscach publicznych, klimatycznych restauracjach, na ulicy, a także we współczesnym wzornictwie. Spełniają wiele funkcji – przybliżają to, co w naszym regionie cenne i wartościowe, ale nade wszystko cieszą swoimi barwami i prostą formą. WOAK chce zwrócić uwagę na relacje pomiędzy kulturą ludową, a sztuką użytkową w bardzo praktycznym wymiarze.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku od lat przekonuje mieszkańców regionu by pokochali folklor. Tym razem instruktorzy WOAKu  będą namawiać mieszkańców gminy Nowe Piekuty by nie tylko polubili folklor, ale aby zaczęli na nim zarabiać. Wszystko za sprawą projektu „Etno design – dochodowa tradycja”, który WOAK realizuje przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejski

Wszystko za sprawą projektu „Etno design – dochodowa tradycja”, który WOAK realizuje przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

Nauczyć przedsiębiorcze osoby z wiejskich terenów w prosty sposób wytwarzać przedmioty zdobione motywami ludowymi, które mogą stanowić atrakcyjny towar dla turystów, a tym samym poprawiać budżet domowy mieszkańców.

Prace folkowych twórcow można  oglądać od 31 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowych Piekutach przy ul. Głównej 23A 

Źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku