Wielokulturowość Sokólszczyzny od dawna interesuje działaczy Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej – Oddziału w Bohonikach. Podejmujemy szereg działań, aby tę wielokulturowość zbadać i zaprezentować mieszkańcom i turystom.

Miło nam poinformować, że właśnie uzyskaliśmy grant na realizację projektu “Szukamy talentów –wielokulturowość w poezji: – dofinansowany ze środków Programu “Działaj Lokalnie X “ Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie- Fundacji “Sokólski Fundusz Lokalny “. Projekt jest kontynuacją naszych poprzednich działań i zainteresowań.

Ciekawe jest to , że szukamy talentów  a wiec każdy kto czuje się na siłach  jest mile widziany. Powołana będzie komisja, która wybierze najciekawsze utwory.  Naszym zamierzeniem  jest wydanie tomiku wierszy .

W ramach projektu „Szukamy talentów –wielokulturowość w poezji” organizujemy pierwsze otwarte spotkanie, podczas którego zaprezentujemy słuchaczom poezję romską i żydowską. Widzimy się w piątek 25 sierpnia 2017 r. godz.12 w Kinie Sokół w Sokółce .

Zapraszamy !   Do zobaczenia !

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka