Jak co roku wiosną już po raz piąty 11 maja 2024 świętowaliśmy Navruz.

Tańcząca kobieta na scenie

Przywitaliśmy gości i tych z dalekich stron – z Azerbejdżanu, Turcji, Kazachstanu, Litwy, i nasze władze, służby mundurowe oraz wszystkich licznie przybyłych. Od godziny 12 do 18 nie było chwili, w której by coś się nie działo. Na scenie prezentowały się zespoły z Litwy, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Krakowa, Warszawy i Białegostoku. Natomiast na murawie można było obejrzeć tresurę psa policyjnego, łuczników konnych, uczestniczyć w nauce strzelania z łuku, uwić wianki ze świeżych kwiatów, wziąć udział w warsztatach ziołowych i kulinarnych, zakończonych konkursem z nagrodami. Przez cały dzień piekły się pierniki, które przyjechały aż z Torunia.

Dużym zainteresowaniem, szczególnie dzieci, cieszyły się stoiska służb mundurowych z nowoczesnym sprzętem. Oblegane było też stanowisko animatora, gdzie można było pomalować twarz lub ręce, dostać wykręcane baloniki i zjeść cukrową watę. W kąciku kawowym czekały gorące napoje, a na zakończenie poczęstunek tatarskimi specjałami.

Wydarzenie odbyło się dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czekamy na Was za rok.

zdjęcia: Wojciech Panow

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka