Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza swoich widzów do wspólnego świętowania jubileuszu 75-lecia. Z tej okazji instytucja przygotowała niespodziankę: bilety na spektakl „Gałązka rozmarynu” będzie można kupić w promocyjnej cenie: 25 zł.

© Bartek Warzecha

Premiera przedstawienia w reżyserii Rafała Matusza odbyła się w 2018 roku. Na scenie gra niemal cały zespół Teatru Dramatycznego.  

„Gałązka rozmarynu” zachęca do dyskusji na temat istoty patriotyzmu. Czym on dziś jest? Jaką stanowi wartość? Czym jest niepodległość? Jak te wartości budują tożsamość, integralność i wspólnotę? Twórcy zachęcają widzów do zastanowienia się nad tymi ważnymi i kluczowymi zagadnieniami dla współczesnego Polaka, obywatela, uczestnika życia społecznego i członka wspólnoty.

– „Gałązka rozmarynu” powstała z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten artystyczny sposób włączyliśmy się w obchody tego niezwykle ważnego wydarzenia. Zbliżające się Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do przypomnienia widzom przedstawienia, które powstało na podstawie utworu Zygmunta Nowakowskiego – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Wszystkie osoby, które chciałyby chociaż na chwilę przenieść się w czasie i poznać teatralny szlagier ostatnich dwóch lat przed II wojną światową, mogą kupić bilety na spektakl w promocyjnej cenie. „Gałązkę rozmarynu” będzie można obejrzeć 9 i 10 listopada o godz. 19.00. Promocyjne bilety w cenie 25 zł – zamiast 55 zł – dostępne będą w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: bilety.dramatyczny.pl wyłącznie w najbliższy wtorek, 5 listopada. 

(źródło: Teatr Dramatyczny im.Aleksandra Węgierki w Białymstoku)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok