W najbliższy weekend, 22 i 23 sierpnia, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpocznie nowy sezon artystyczny. Na początek widzowie obejrzą jeden z największych hitów tej sceny – spektakl „Kogut w rosole”.

 

 scena ze spektaklu „Kogut w rosole”

Nie jak zwykle – we wrześniu, a już w sierpniu Teatr Dramatyczny postanowił zaprosić widzów do swojej siedziby. Na koniec tegorocznych wakacji instytucja zaprasza na dwa weekendy z dobrym humorem. Pierwsza z propozycji, którą będzie można obejrzeć to „Kogut w rosole” w reżyserii Marka Gierszała. Ten teatralny hit cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Przedstawienie o zabawnych perypetiach grupy bezrobotnych mężczyzn widzowie obejrzą 22 i 23 sierpnia o godz. 18.00. Tydzień później, 29 i 30 sierpnia o godz. 18.00, aktorzy zagrają najsłynniejszą farsę Ray’a Cooney’a – „Mayday” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

logo spektaklu ” Pensjonat Pana Bielańskiego”

We wrześniu widzowie będą mogli zobaczyć najnowsze przedstawienie, którego premiera miała odbyć się w marcu. „Pensjonat Pana Bielańskiego” to komedia autorstwa Herberta Kaluzy i Marka Gierszała, która powstała na podstawie sztuki „Pension Schöller” Carla Laufsa i Wilhelma Jacoby’ego. Akcja spektaklu rozgrywa się w Krakowie w czasach zaboru austriackiego. Główny bohater, Maurycy Stolnik – ziemianin z pobliskich Biadolin Szlacheckich, odwiedza krakowską metropolię. Zainspirowany notatką w gazecie, pragnie spędzić choćby jeden wieczór w krakowskim domu wariatów. A wszystko to, aby zaimponować znajomym z biadolińskiej karczmy. Jakie przygody na niego czekają? O tym widzowie przekonają się już we wrześniu. 

Spektakl przygotował reżyser Marek Gierszał wraz z zespołem twórców, którzy są autorami jednego z największych hitów białostockiej sceny – komedii „Kogut w rosole”. Premiera „Pensjonatu Pana Bielańskiego” odbędzie się w sobotę, 12 września, o godz. 19.00. Kolejne przedstawienia będzie można zobaczyć 13, 18, 19, 26 i 27 września o godz. 18.00. 

Bilety na wszystkie spektakle dostępne są na stronie instytucji: dramatyczny.pl oraz w kasie czynnej od wtorku do soboty w godz. od 14.00 do 20.00 oraz w niedziele od 16.00 do 20.00. Teatr przypomina o wciąż obowiązującym reżimie sanitarnym. Liczba miejsc na przedstawienia jest ograniczona. Po wejściu do teatru widzowie zobowiązani będą do dezynfekcji rąk oraz zasłaniania nosa oraz ust.

(źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)

foto: Bartek Warzecha

opracowanie: Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok