Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów do wspólnego świętowania. W wigilijny wieczór, 24 grudnia, odbędzie się koncert zatytułowany „Teatralne kolędowanie”.

Teatralne kolędowanie – próba medialna

Tradycyjne kolędy oraz świąteczne utwory zabrzmią w trakcie specjalnego koncertu, który przygotował zespół Teatru Dramatycznego.

Niestety wciąż nie możemy spotkać się z naszymi widzami i osobiście złożyć im życzeń. Chcemy jednak ten wyjątkowy, rodzinny i świąteczny czas spędzić wspólnie chociaż w ten symboliczny sposób. Zapraszam wszystkich do oglądania naszego świątecznego wydarzenia – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Do realizacji koncertu Teatr zaprosił reżysera Grzegorza Suskiego – twórcę teatralnego hitu „Hobbit” oraz Marka Kubika – muzyka, kompozytora i aranżera. Na scenie zaśpiewają aktorzy Teatru Dramatycznego, a w roli solistów usłyszymy: Beatę Chyczewską, Dorotę Białkowską-Krukowską, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Ewę Palińską, Kamilę Wróbel-Malec, Dawida Malca, Patryka Ołdziejewskiego i Piotra Szekowskiego. 

– Gdy okazało się, że aktorki Teatru Dramatycznego są nie tylko piękne, a aktorzy nie tylko przystojni, ale również utalentowani wokalnie, decyzja mogła być jedna! W epidemicznym roku gdy aktorzy i widzowie bardzo rzadko mogli się spotkać, postanowiliśmy na Święta Bożego Narodzenia sprawić widzom prezent. Wspaniała wokalna ósemka oraz piątka muzyków wykona dla Państwa koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. Tradycja i nowoczesność połączą się dźwiękami muzyki i pięknych głosów. Dobrany repertuar gwarantuje, że nasi widzowie będą z nami mogli go śpiewać. Dzięki magii Świąt teatr zawita w państwa domach – mówi Grzegorz Suski, reżyser wydarzenia.

Aktorom będzie akompaniował zespół w składzie: Marek Kubik (piano), Piotr Chociej (gitara basowa), Piotr Kurstak (gitary), Maciej Dziemski (perkusja) oraz Kamil Skorupski (saksofony).

– Moim głównym zadaniem było opracowanie muzyczne całego koncertu. Zająłem się także przygotowaniem zespołu oraz wokalistów. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć zarówno kolędy, jak i znane świąteczne piosenki w polskich wersjach. Zagramy i zaśpiewamy m.in. „Bóg się rodzi – kolędę bardzo związaną z Białymstokiem, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, ale także „Jest taki dzień”, czy „Feliz Navidad” – mówi Marek Kubik, autor aranżacji, pianista.

Koncert będzie można obejrzeć w Wigilię, 24 grudnia, o godz. 20.00 na stronie Teatru Dramatycznego: dramatyczny.pl oraz w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz Instagramie. 

Instytucja zaprasza także na dwa świąteczne czytania performatywne. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, o godz. 18.00 widzowie obejrzą „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa, w reżyserii Grzegorza Suskiego. 28 grudnia o godz. 20.00 Teatr zaprezentuje emisję nagrania „Domu lalki” Henrika Ibsena, także w reżyserii Grzegorza Suskiego. 

Wydarzenia zostaną zrealizowane dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

(źródło: Teatr Dramatyczny im A. Węgierki w Białymstoku)

fot. Ewa Krajewska

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok

próba medialna
próba medialna
próba medialna
próba medialna
próba medialna
próba medialna
próba medialna
próba medialna
próba medialna
próba medialna