W telewizji seniora TVS przestawiamy kolejny – ostatni już – odcinek z cyklu „Poeci w sieci”. Jego bohaterką jest Teresa Radziewicz z Juchnowca Górnego.

Aby odtworzyć film kliknij  w zdjęcie poniżejPoeci w sieci – to cykl 8 filmów z udziałem podlaskich poetek i poetów realizowany w ramach Programu Kultura w sieci. Bohaterką ósmego filmu jest Teresa Radziewicz – poetka, redaktorka, animatorka życia literackiego, instruktor teatralny, autorka sześciu książek poetyckich: „Lewa strona”, „Sonia zmienia imię”, „Samosiejki”, „rzeczy pospolite”, „pełno światła”. W lipcu 2020 ukazał się najnowszy tom poetki zatytułowany „Ś” – pod redakcją Krzysztofa Korotkicha i Janusza Taranienkę, wydany przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Teresa Radziewicz jest laureatką m,in. Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. W. Kazaneckiego, była też dwukrotnie nominowana do tej nagrody. Jest laureatką pierwszych nagród w ogólnopolskich konkursach poetyckich: konkursie im. Haliny Poświatowskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Publikowała m. in. w Studium, Tyglu Kultury, Arteriach, Migotaniach, Pro Arte, Notatniku Satyrycznym, Frazie i Toposie oraz Białostockiej Kolekcji Filologicznej.

Cykl Poeci w sieci realizuje Stowarzyszenie Szukamy Polski w ramach programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury.

Cykl Poeci w sieci realizuje Stowarzyszenie Szukamy Polski w ramach programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury.

(foto: Bożena Bednarek)

Bożena Bednarek
Telewizja seniora TVS
Podlaska Redakcja Seniora