Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza 29 października 2019 r. na wernisaż nowej wystawy. Tym razem będzie to malarstwo Krzysztofa Chyżego.

Krzysztof Chyży jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. W swej twórczości chce poznawać i zdobywać ciągle nowe terytoria, stąd tytuł wystawy:
„Terytorium”.  Sam autor o swoich pracach mówi tak:

– Terytorium określa się jako obszar ziemi o określonych granicach, który jest wyodrębniony ze względu na jakieś cechy charakterystyczne. Jest to także teren, przestrzeń, obszar, okolica, okolice, kraina, ziemia, otoczenie, pole. Świat, który jestem w stanie poznać. Dotknąć i określić. Malowanie może być odpowiednią formą powielania świata. Przy okazji tworzy się i rozwija swoją wersję (jak to obecnie się określa) reprezentacji rzeczywistości. Wyodrębnia się granice swoich możliwości, charakterystyczne cechy malarstwa. W celu utrzymania tego i zachowania. Albo zmiany i ciągłego rozwijania. Określam to jako dyskusję ze światem. Chciałbym rzeczywistość opisywać, ale także dyskutować. W kompozycji, tektonice obrazów szukać wrażeń oraz odpowiedzi zadając jednocześnie pytania. Pokazać świat materii, który także może żyć, rozwijać się i zmieniać. Ze swoją okolicą barw. Różnorodną ziemią faktur, czy polami pokrytymi niejednolitymi śladami pędzli i innych narzędzi. Ten tworzony obszar malarskiej tożsamości –

Wernisaż wystawy odbędzie się 29 października 2019 r. o godz. 18.00, w siedzibie WOAK przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku, a obrazy oglądać będzie można do 22 listopada 2019 r. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK, tel. 85 740-37-15, galeria@woak.bialystok.pl.

(źródło i foto: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok