Białystok zyskał nowe miejsce na kulturalnej i edukacyjnej mapie miasta. Justyna Godlewska-Kruczkowska oraz Paweł Żuk zapraszają do artystycznej przestrzeni – Pracowni Teatralnej.

Justyna Godlewska Kruczkowska i Paweł Żuk

 „Pracownia Teatralna. Justyna Godlewska i Przyjaciele” to pomysł, który kiełkował w głowie Justyny Godlewskiej Kruczkowskiej od dłuższego czasu. Realnych kształtów nabrał jednak dopiero na początku tego roku. Aktorka, która na co dzień pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, postanowiła stworzyć nowe miejsce, w którym będą odbywały się kursy, szkolenia i zajęcia teatralno–artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Spektakl stypendialny „Kochanka”, który powstał w ubiegłym roku, uświadomił mi, jak wiele osób dopinguje mnie w mojej artystycznej działalności. Życzliwe komentarze i pozytywne opinie zachęciły mnie do dalszego działania. Praca nad tym przedstawieniem pokazała, że projekty wybrzmiewają, ale ludzie i pomysły – zostają. I właśnie tak zrodziła się Pracownia. Miejsce, które powstało z potrzeby twórczej aktywności. Przestrzeń, którą odkryliśmy przy ul. Mickiewicza 71 A, zauroczyła nas i zmobilizowała do wspólnego działania – mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska, Prezes Zarządu Fundacji.

W Pracowni Teatralnej będą się odbywały zajęcia teatralne przeznaczone dla osób w różnym wieku. Justyna Godlewska-Kruczkowska przygotowała cały projekt wraz z Pawłem Żukiem, specjalistą ds. komunikacji i marketingu, na co dzień także związanym z białostockim Teatrem Dramatycznym.

– Cieszę się, że Justyna zaprosiła mnie do tej wspólnej przygody. Nie ma nic piękniejszego, niż dzielić pasję, doświadczenie, a nade wszystko mieszankę poczucia humoru i odrobiny szaleństwa, z bliskimi współpracownikami. Ale największa radość to móc się podzielić swoimi umiejętnościami i kompetencjami z innymi! – mówi Paweł Żuk, Członek Zarządu Fundacji. – Pracownia Teatralna to miejsce, w którym wykuwamy talenty, charaktery, wrażliwość. Odkurzamy z warstw nieśmiałości, wstydu, skrępowania, zaniżonej samooceny i braku wiary w siebie. Wylewamy fundamenty pod konstrukcję twórczej i kreatywnej osobowości. Pielęgnujemy piękno słowa i gestu. Polerujemy i szlifujemy diamenty umiejętności i zainteresowań. Dbamy o relacje międzyludzkie, interpersonalne, międzypokoleniowe. Celebrujemy spotkania. Tworzymy atmosferę. Wspólnie i miło spędzamy czas. Budujemy Teatr. Ale nie tylko… Organizujemy kursy i szkolenia, zajęcia teatralno–artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Proponujemy twórcze spędzanie wolnego czasu.

Pracownia Teatralna jest partnerem Szkoły Haliny i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku Assitej w Warszawie. Na początek swojej działalności Pracownia zaprasza na kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych do szkoły teatralnej. Pod czujnym okiem doświadczonych, zawodowo czynnych praktyków teatru, będzie można zdobyć szeroki zasób wiedzy i ćwiczeń potrzebnych i przydatnych podczas egzaminu wstępnego do szkół o profilu teatralnym. 

Zajęcia z wiersza, prozy, interpretacji, zadań aktorskich, śpiewu, dykcji, emisji głosu, tańca oraz gimnastyki poprowadzą: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Magdalena Dąbrowska, Paula Gogol i Grzegorz Suski. Oferta skierowana jest do osób w wieku od 16 do 25 lat. 

Liczba miejsc na siedmiotygodniowy kurs jest ograniczona. Szczegółowe informacje na temat kursu można uzyskać pod numerem telefonu: 602 408 859.

Zapraszamy! Zarażamy tylko teatrem i uśmiechem.

 (źródło: informacje prasowe Justyny Godlewskiej Kruczkowskiej i  Pawła Żuka)

Zredagowała: Elżbieta Urban
Podlaska Redakcja Seniora Białystok