3 października, po raz szósty w Białymstoku, zainaugurowała swoje działania klanzowa Szkoła SuperBabci i SuperDziadka. Nowa grupa seniorek będzie szkolić się, jak być lepszą babcią, będzie zgłębiać tajniki psychologii, pedagogiki, dydaktyki, aby pomagać swoim dzieciom w wychowywaniu wnucząt.

Szkoła SuperBabci proponuje zajęcia teoretyczne, edukacyjne jak również praktyczne. Nauka poprzez zabawę to misja Klanzy. Spotkania z przedszkolakami i młodszymi klasami szkół podstawowych pozwolą babciom w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na zajęciach w Szkole SuperBabci. Inaugurację nowego roku szkolnego przygotowały babcie z poprzedniej edycji szkoły, absolwentki, a obecnie wolontariuszki Klanzy, które tak zaprzyjaźniły się z firmą, że pozostają z nią w kontakcie. Kontynuują swoje działania w sekcjach zainteresowań:  teatralnej, plastycznej czy sekcji opowiadaczy, aby nadal móc się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty.

 Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego otworzyła prezes Klanzy Małgorzata Borowska. Barwną prezentacją przybliżyła nowym studentkom kierunki działania szkoły, nakreśliła nowe zadania i plany. Ważnym motywem w działaniu szkoły są wartości, których babcie będą uczyły swoje wnuki. Następnie SuperBabcie seniorki przywitały młodsze koleżanki fragmentami wypowiedzi znanych osób. Mogą być one drogowskazami w działaniu nas wszystkich. Każdy z nich może być naszym życiowym mottem. 

 „Początek jest najważniejszą, ale również najtrudniejszą częścią pracy” – Platon

Udowodnij sobie, że możesz wszystko„- Bryan Tracy

 ” W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie,
chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu” – Vivian Green

Odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły napisany na melodię „Jak dobrze nam zdobywać góry”, którego autorkami są Irenę Borejszo i Halinę Zybajło

„Jak dobrze nam chodzić do szkoły
i razem życiem cieszyć się
tu jest wesoło i radośnie
do domu nie chce wracać się

 ref. Hejże hej do nas przyjdź
Hejże hej z domu wyjdź
Bo kto wie, bo kto zna
co w prezencie los nam da

Następnie zaproszono nas do wspólnego tańca. Klanza słynie z rozpowszechniania tańców integracyjnych. Był to taniec Specknerin – angielski taniec dworski, tańczony w kręgu. Babcie absolwentki pomagały młodszym koleżankom opanować kroki i dobrze bawiliśmy się, poznając się nawzajem.

 Pasowaniem nowych studentów Szkoły SuperBabci i SuperDziadka było wręczenie teczek z informacjami o funkcjonowaniu szkoły i planem zajęć. Inaugurację zakończył miły poczęstunek, jak zwykle przygotowany przez wolontariuszki. Rozmowy kuluarowe, podczas których uczestniczki poprzedniej edycji dzieliły się doświadczeniami i wrażeniami z nowymi koleżankami, pozwoliły nam bliżej się poznać.

 Seniorzy! Uczmy się tańczyć w deszczu, nie czekając aż minie burza.

 

Elżbieta Urban
Podlaska Redakcja Seniora Białystok