Rozmowy z: Katarzyną Bondą i Jędrzejem Morawieckim, wiersze m.in. Jerzego Binkowskiego, Janiny Osewskiej czy Barbary Noworolskiej, niepublikowane opowiadanie Norberta Grzegorza Kościeszy, grafiki Anny Jaszczuk i ks. Kamila Dąbrowskiego, a oprócz tego wspomnienia, recenzje, reportaż, bajka dla dzieci i tekst dla rodziców, rozważania o zmianach w języku oraz kilka porad jak stworzyć fascynującą opowieść – wszystko to i wiele więcej czeka na Czytelników nowego numeru nieregularnika „Epea. Pismo literackie”, wydawanego przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. 

okładka 7 Epea

Wzrok przykuwa okładka, zaprojektowana przez Katarzynę Dardę – wyróżniająca się na tle poprzednich numerów pisma. 

Najbardziej widoczną zmianą jest obecność na naszych łamach prac młodych twórców – uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu. Zależało nam na nadaniu pismu „Epea” wyrazistego, artystycznego charakteru, stworzeniu przestrzeni, w której literatura współistnieje z innymi dziedzinami sztuki, ale też na włączeniu w proces powstawania nieregularnika, kolejnego pokolenia – pisze we wstępie redaktor naczelna Justyna Sawczuk. 

Siódmy numer nieregularnika „Epea. Pismo literackie” będzie niebawem dostępny na stronie internetowej: ksiaznicapodlaska.pl/epea oraz w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A, e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl).

Patronat medialny: Portal Wrota Podlasia, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, podlaskisenior.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

Zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok