Instytut Biblijny Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zaprasza kobiety do udziału w warsztatach pt.: „UKOCHANA – OBDAROWANA – WYBRANA”,  organizowanych w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 listopada 2023 r. w godz.: od 17:00 do 20:30, w siedzibie Instytutu Biblijnego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Białymstoku, przy ulicy Fabrycznej 4 lok. 0E.
Warsztaty będą realizowane w oparciu o list Prymasa Stefana Wyszyńskiego do dziewcząt z Jasnej Góry z 1958 r. Powołując tego typu spotkania do realizacji organizatorzy kierowali się zapotrzebowaniem kobiet w różnym wieku na wspólne spotkania, rozmowy, poszukiwanie kierunków rozwoju i wzmacniania samooceny płci pięknej oraz wskazywania wartościowych kierunków pracy duchowej i rozpoznawania swojego powołania wraz z jego zrozumieniem i akceptacją.
Podczas „babskich chwil” ma nie zabraknąć śmiechu, łez, wzruszenia i otwarcia. Kobiety znajdą dzięki temu mądrą przestrzeń, w której buduje się wzajemne zaufanie i zrozumienie. Niejednokrotnie staje się początkiem przyjaźni i wspólnych działań.
Spotkanie to  poprowadzi: współautorka książki „Piękna dziewczyna” Agata Głażewska, właścicielka wydawnictwa IOSEPHICUM, która zajmuje się działalnością publicystyczną oraz jest nauczycielką języka polskiego.
Celem tych spotkań jest pokazanie jak bardzo aktualne jest nauczanie Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w kształtowaniu osobowości, szukaniu wzorców i dokonywaniu wyborów młodego pokolenia w XXI wieku.
Warsztaty rozpoczną się wspólną modlitwą i zawiązaniem wspólnoty, luźnymi rozmowami i wzajemnym poznaniem, co można uznać za dobre nieformalne „intro” do głównej części. Zawiera ona: wspólne rozważanie słów Prymasa, słów Pisma Świętego, ćwiczenia, oraz pracę zespołową.

 Program warsztatów:

© 17.00 – 17.15 – Powitanie i zawiązanie wspólnoty
© 17.15 – 18.00 – Część I pt. „Kobieta – Przeznaczona do szczęścia”
© 18.00 – 18.45 – Część II pt. „Kobieta – Obdarowana talentami”
© 18.45 – 19.00 – Przerwa
© 19.00 – 19.45 – Część III pt. „Kobieta – Pełna marzeń”
© 19.45 – 20.30 – Część IV pt. „Kobieta – Stworzona do miłości”
© 20.30 – Zakończenie

Spotkanie potrwa około 3,5 godziny z przerwą na poczęstunek.

Chęć uczestnictwa w warsztatach należy zgłaszać do dnia 22.11.2023  na adres e-mail: podlaski@civitaschristiana.pl lub telefonicznie, w formie wiadomości SMS, pod nr: 693 540 536.

Warsztatom będzie towarzyszyć piękna wystawa „słowa” ukazująca treść w/w listu Prymasa Wyszyńskiego do młodych kobiet i dziewcząt z Jasnej Góry z 1958 r. ubrana w piękną, wdzięczną kolorową grafikę.

*Wszelkie koszty organizacji spotkania ponosi Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego.

źródło: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” 

Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok