Jeszcze nie ucichły echa koncertów noworocznych w salach Filharmonii w Wiedniu, w Warszawie, w Białymstoku, a już Galeria im. Sleńdzińskich zaprosiła nas 12 stycznia (w niedzielę) na pierwsze w tym roku cykliczne spotkanie muzyczne „Koncerty w samo południe”

W programie wielkie przeboje musicalowe i operetkowe, m. in. Memory z musicalu „Koty” Webbera, „Wiedeń moje miasto” Sieczyńskiego, arie z operetek: Lehara – „Wesoła wdówka”, Kalmana – „Księżniczka czardasza”, Straussa – „Zemsta nietoperza”, Nico Dostala – „Clivia” oraz piosenki Derwida (Witolda Lutosławskiego) – „Nie oczekuję dziś nikogo”, „Tabu”, „Czarownica”.

A wszystko w pięknym wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej (sopran), absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku, laureatki wielu konkursów muzycznych i Roberta Marata (fortepian), profesora Akademii Muzycznej w Łodzi, występującego jako solista i kameralista.

Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim. Owacjom, bisom nie było końca.

Atrakcyjność koncertów odbywających w Galerii im. Sleńdzińskich, przy ul. Waryńskiego 24 A, ściąga liczne grono melomanów. Często brakuje miejsc i słuchacze siedzą na pufach, schodach lub stoją. Dlatego z niecierpliwością czekamy na otwarcie nowej siedziby Galerii na Rynku Kościuszki, która pomieści wszystkich miłośników muzyki.

(źródło: Galeria im. Sleńdzińskich)
(zdjęcia: Maria Beręsewicz)

Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok