2 stycznia minęła 7 rocznica powstania Podlaskiej Redakcji Seniora i portalu podlaskisenior.pl (wcześniejsza nazwa senior.bialystok.pl). 21 stycznia dokładnie w Dniu Babci portal został zaprezentowany czytelnikom.

 

Piszemy o sobie tak:

Jesteśmy zespołem młodym, aktywnym, z inwencją twórczą i pełnym zapału do pracy. Uczymy się dziennikarstwa obywatelskiego i mamy nadzieję, że nasza praca spodoba się Wam. Tworzymy portal jest dla dojrzałych, twórczych i aktywnych – bez względu na wiek

Trochę historii 

W Dniu Babci 21 stycznia 2015 rredakcja Senior Białystok uruchomiła stronę senior.bialystok.pl. 22 stycznia o 17:00 2016 r. zaprosiliśmy wszystkich do kawiarni „W Starym kinie” na nasz mały jubileusz, pierwsze urodziny Redakcji.
Zaczynałyśmy w 12 osób, były to same panie, które nazywały siebie „senioritami” i nigdy nie miały nic wspólnego z dziennikarstwem. Teraz grupa redakcyjna liczy ok. 40 osób i ma redakcje terenowe w Kolnie, Sokółce, Łomży, Suwałkach, Supraślu, Dąbrowie Białostockiej i licznych korespondentów. Panowie też są. Wszyscy pracują społecznie i od początku do końca sami, nie tylko piszą, fotografują, ale też publikują, uczą się nagrywać podcasty i prezentują filmy w telewizji seniora TVS. Prowadzą też fanpage na Facebooku.

Kolegium redakcyjne
Co się przez te lata nie zmieniło?

Jedynie to, że nasze spotkania odbywają się niezmiennie raz w tygodniu na kolegium redakcyjnym i to, że piszemy, piszemy, piszemy. A także fotografujemy, bywamy w różnych miejscach, relacjonujemy ciekawe spotkania w naszym mieście i regionie a nawet za granicą.

 

Co robiliśmy przez te siedem lat?

Razem ze Stowarzyszeniem Szukamy Polski organizujemy konkurs literacki SREBRO nie ZŁOTO – w 2021r. roku odbyła się VII edycja tego konkursu,  wydajemy gazetę „Senior Podlaski”, poznajemy nowe technologie i pomagamy innym w aktywności cyfrowej.  Współpracujemy z instytucjami kultury i aktywnymi seniorami z całego województwa, tworzymy też sieć korespondentów. Mamy swoje redakcje i współpracowników i cały czas jesteśmy otwarci na współpracę międzypokoleniową. Poznajemy nowe technologie i uczymy się nowych technik pracy.

Odrobinę statystyk

Po pierwszym roku pracy Redakcji odnotowaliśmy 23158 wizyt na stronie, a już w 2021 było już ich  ponad 173 tysiące. Jest ok, 5 tys., artykułów, 85% to wizyty z Polski, 6% to wizyty z UAS, ok.10 % to wizyty z Unii Europejskiej.
W końcu grudnia na fanpage „podlaski senior” było 111 tysięcy odbiorców.

Bożena Bednarek