17 letni Dawid Paszko z Igrył przeżył cudem. Pracował sam przy sianokosach
i został wciągnięty przez brylarkę. Lekarze długo walczyli o życie Dawida, przeszedł cztery operacje, nie udało się jednak uratować jego ręki.


Dawid walczy z przeciwnościami losu i stara się myśleć pozytywnie. Pomóc może bioniczna proteza ręki, która niestety kosztuje bardzo dużo-200000 zł.
Nasze społeczeństwo na takie nieszczęście reaguje spontanicznie. Aby pomóc Dawidowi przeprowadzane są aukcje, imprezy charytatywne i różnego rodzaju zbiórki. My członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce dołączyliśmy do akcji 8 kwietnia w Igryłach w Marszu Nordic Walking na 1800 metrów. Na miejsce zbiórki docieraliśmy jak kto mógł, busem udostępnionym przez starostę lub swoimi samochodami.
Każdy zabrał kije i koszulki z logo UTW, aby odnaleźć się w tłumie. Pogoda dopisała i po biegu rodzinnym wystartowaliśmy my, potem zawodnicy na 5 km. Każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy. W akcji tej uczestniczyły całe rodziny nawet z dziećmi na wózkach.
Było nas na pewno około 200 osób od dzieci po seniorów nawet 70+. Biegali uczniowie, nauczyciele, kluby sportowe, samorządowcy. Po takim wysiłku można było zjeść bigos, grochówkę czy też kiełbaskę pieczoną na ognisku. Nie zabrakło pysznych ciast, które przygotowały panie z koła Synergia i wolontariusze z Zasadniczej Szkoły Rolniczej w Sokółce. W tym dniu zebrano 7098 zł. to kropla w morzu, ale też mówią, że ziarnko do ziarnka…
Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka