„Różnorodność wieku – dialog pokoleń” to tytuł V Kongresu Gospodarki Senioralnej, który odbędzie się 24-25 listopada online. Gospodarzem Kongresu jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, a głównym partnerem wydarzenia jest Bank BNP Paribas. 

baner zaproszenia

„Kiedy pokolenia się spotykają i rozumieją, wiek przestaje mieć znaczenie. Liczy się człowiek, jego potrzeby, wartości i sytuacja, w jakiej się znajduje.” – mówi Marzena Rudnicka, Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.
Jesteśmy długowieczni i już dziś żyjemy dwadzieścia lat dłużej niż w latach 50-tych ubiegłego wieku. Cztery pokolenia w pracy już nikogo nie dziwią a planowanie nowych zajęć a nawet zawodów po 60-tce to silny trend w aktywności na emeryturze. 

Kongres Gospodarki Senioralnej to dwa dni debat, prezentacja nowego programu na rynku pracy oraz możliwość dyskusji na czacie z ekspertami z Polski i zza granicy. Podczas Kongresu przeżyjemy niezwykłe spotkania z najlepszymi ekspertami ze świata. 

  • Profesor Hiroshi Kobayashi z Japonii opowie o nowoczesnych technologiach, które pomagają w służbie drugiemu człowiekowi; 
  • Layla Vallias z Brazylii zaprezentuje po raz pierwszy swoje najnowsze badanie pod nazwą Latin50+, powstałe w wyniku wywiadów z ponad 20 tys. dojrzałych osób; • Stany Zjednoczone mają „super wiek”, który zdefiniował Bradley Schurman i opowie nam, dlaczego osoby w wieku 65 lat to dziś nie seniorzy.

Ponadto eksperci z Europy podzielą się najnowszymi trendami w komunikacji, marketingu i systemach wsparcia ludzi w dojrzałym wieku. Organizator zapewnia tłumaczenie na język polski. 

W debatach wystąpią m.in. Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, prof. Bolesław Samoliński – kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii WUM, Prof. Robert Gwiazdowski – profesor prawa na Uczelni Łazarskiego oraz jeden z Fundatorów KIGS, a także Cezary Kaźmierczak – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, dr Elżbieta Ostrowska,
Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz przedstawiciele takich organizacji jak Adamed Pharma, PZU oraz Orange. 

„Dialog” tak potrzebne dziś słowo wybrzmi podczas kongresu nie tylko w kontekście zauważenia i docenienia osób w dojrzałym wieku, ale nabierze nowej definicji na rynku konsumenckim i na rynku pracy. Hasło przewodnie Kongresu „Różnorodność Wieku – Dialog Pokoleń” to wyraz szacunku i zrozumienia wzajemnych potrzeb i wartości niezależnie od wieku, ale też szansa na nowe kierunki i działania w gospodarce i społeczeństwie. 

Kongres odbędzie się on-line. Jest nieodpłatny dla każdego i aby wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl 

Kongres można oglądać w grupach, podczas zajęć na UTW lub w klubach i innych miejscach wspólnych spotkań. 

Marzena Rudnicka
Prezes KIGS

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej Telefon: +48 786 200 301 ul. Wilanowska 14 lok. 51 (Powiśle) e-mail: biuro@kigs.org.pl 00-422 Warszawa NIP: 7010443843 Numer KRS: 0000524902 Konto: 06 1090 2851 0000 0001 2953 9623

opr. Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok