Trwa VI edycja konkursu literackiego SREBRO NIE ZŁOTO 2020. Piszcie i przesyłajcie nam Wasze prace – liczy się oryginalność i jakość utworów! Seniorów i nie tylko zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Podlaska Redakcja Seniora oraz współorganizatorzy: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Polskie Radio Białystok.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby mieszkające i tworzące w województwie podlaskim lub urodzone tutaj i mające związki z naszym regionem.

Przewidywane są dwie kategorie: ogólna – otwarta, o dowolnej tematyce wierszy lub prozy i kategoria specjalna „międzypokoleniowa” – dla uczestników w różnym wieku, nawet młodzieży, ale powyżej 18 roku życia.

Kategorię specjalną  nazwaliśmy  #Kiedy zostaliśmy w domu. Prosimy o przesyłanie wierszy i prac prozatorskich na temat tegorocznej, wyjątkowej sytuacji i Państwa przeżyć związanych z czasem epidemii koronawirusa.

Zarówno w kategorii otwartej, jak też specjalnej można czekamy na utwory poetyckie lub opowiadania, kartki z pamiętnika i inne formy prozatorskie – nie dłuższe niż 3 strony.

Maksymalnie można przesłać po 2 utwory w każdej kategorii- opatrzone godłem.  Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 15 października 2020 pod adresem mailowym: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Wręczanie nagrody laureatce konkursu Srebro nie Złoto V edycji

Obejrzyj spot filmowy klikając w zdjęcie poniżej

Uroczysta gala, podczas której ogłosimy nazwiska laureatów i wręczymy statuetki Srebro nie Złoto 2020, nagrody pieniężne oraz upominki książkowe laureatom VI edycji konkursu odbędzie się 6 listopada o 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian tych terminów. Czekamy na Wasze prace.
Regulamin i karta zgłoszeniowa – do pobrania poniżej.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Konkurs sfinansowano z budżetu Województwa Podlaskiego.

 

 

Bożena Bednarek – koordynator projektu Srebro nie Złoto
Jolanta Falkowska – sekretarz konkursu Srebro nie Złoto