Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wydała mikropowieść Miłki Malzahn, zatytułowaną: W płaszczu świata.

_

foto: Marcin Gliński

_

To na pół realistyczna, na pół magiczna historia, która lekko prowadzi czytających ulicami Miasta. Jest swoistym przewodnikiem po wywróconej na drugą stronę miejscowości. Jest też wędrówką, w której główna bohaterka najpierw się rozdwaja, a potem spotyka intrygujące postacie, dotyka tkanki ulic, rozpoznaje barwne chmury i czuje wznoszący rytm. Taka to przygoda. Czym się kończy – nie możemy zdradzić, lecz Autorka deklaruje, że lubi gęste, słodkie bajki (jak poranne kakao), szczelnie wypełniające ramy czasu, przeznaczanego na przyjemności.

Słowo od autorki:

Podobno świat właśnie staje na głowie… Cóż, nieprawda. Świat nie ćwiczy stawania na czymkolwiek, świat po prostu JEST, ale nam się wydaje, że to wciąż za mało. I szukamy dziury w całym, a potem wchodzimy w tę dziurę i…. Okazuje się, że świat jest jeszcze bardziej i bardziej. Pozwól, Czytelniku, że Cię zaskoczę.

Dla kogo jest ta książka? Jeśli lubisz literaturę z pogranicza wszystkiego, co znasz i czego nie znasz, i jeśli masz akurat wolny wieczór (bo to nie jest zbyt długa opowieść) – to jest to rzecz akurat dla Ciebie.

Bezpłatny eBook

źródło: Książnica Podlaska

opracowała: Jolanta Maria Dzienis
Podlaska Redakcja Seniora Białystok