Blisko 100 obrazów olejnych, akrylowych, suchych pasteli i akwareli będzie można zobaczyć w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku podczas otwarcia wystawy „W rytmie natury”.

Wernisaż odbędzie się w piątek 24 listopada 2017 r. o godz. 18.00, w Galerii Spodki przy ul. św. Rocha 14. Wystawę  będzie można oglądać  do 12 grudnia 2017 r.

Zaprezentowane na wystawie prace są efektem zrealizowanego przez WOAK sierpniowego pleneru malarskiego w Przewięzi nad jeziorem Białym. Uczestniczyli w nim artyści profesjonalni oraz w przeważającej mierze amatorzy malowania, którzy – wierni swojej wieloletniej pasji – postanowili spędzić urlop w sposób twórczy. Tematem przewodnim stał się krajobraz jeziora w całej swej niepowtarzalności, pełen efektów przestrzennych i kolorystycznych.

Plener malarski „W rytmie natury” był jednym z elementów projektu „EKO- kulturalni”, trwającego od maja do grudnia 2017 r., dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

 

(źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku)

Opracowanie: Lija Półjanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok