„Wakacje z Muszkieterami”
to druga edycja charytatywnej akcji, organizowanej przez Fundację Muszkieterów, skierowana do dzieci w wieku 8-14 lat, pochodzących z rodzin niezamożnych, a także z domów dziecka, które pomimo wielu trudności wykazują się wzorową postawą w szkole i mogą pochwalić się wysoką średnią ocen. To także szansa na letni wypoczynek, często pierwszy w życiu.

W tym roku dzieci z Łomży również będą miały szansę spędzić wakacje poza domem. Dzięki akcji troje z nich wyjedzie na letnie kolonie w góry. Podopieczni, oprócz zabaw i wypoczynku, poznają 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im budować pewność siebie i pokonywać trudności.

− Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku, pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto − To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera! – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Łącznie w ramach akcji blisko 1000 dzieci z całej Polski wyjedzie na dziewięć kolonijnych turnusów w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie.

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi.

 

W Łomży letnie kolonie finansuje właściciel sklepu Bricomarchè, zaangażowany w charytatywną działalność organizatora wyjazdów Fundacji Muszkieterów. Akcję wspiera medalistka olimpijska Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objęła Pierwsza Dama. Już 3 sierpnia autokar ruszy do miejscowości Sierockie.
_

Więcej o akcji:
https://www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow/
http://www.wakacjezmuszkieterami.pl/


(Źródło: Fundacja Muszkieterów)
(Foto: Fundacja Muszkieterów)

Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok