Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 12.02.2021 o godz. 17.00 na swój fanpage na Facebooku, na warsztaty pisania recenzji literackich i filmowych z Dominikiem Sołowiejem, zorganizowane w ramach 5. edycji Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. 

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. jakie są cechy dobrej recenzji literackiej i filmowej, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas lektury książki lub oglądania filmu, jak budować więź z czytelnikiem, jak wykorzystywać narzędzia storytellingowe do pisania recenzji i czy dobry krytyk zawsze musi być krytyczny. 

Dominik Sołowiej – specjalista ds. marketingu, webmaster i copywriter. Prowadzi spotkania poświęcone kulturze i sprawom społecznym oraz szkolenia i wykłady. Jego specjalność to: marketing polityczny, public relations, marketing narracyjny, reklama i problematyka nowych mediów. Jest właścicielem agencji reklamowej. 

Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube Książnicy Podlaskiejtutaj
Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: tutaj 

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku 

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo: Paśny Buriat. 

Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”. 

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok