Działania sekcji Sztuki Ludowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce zakończone. 15 lipca 2022 roku nasze studentki zaprezentowały swoje pomysły.

Zajęcia z przedszkolakami, fot. Anna Andruszkiewicz

Pomysł, żeby zaangażować w to przedsięwzięcie także przedszkolaki i uczniów szkoły podstawowej był strzałem w dziesiątkę. Pierwsze spotkanie panie z sekcji miały w Przedszkolu numer 4, gdzie pomagały dzieciom robić kwiaty z bibułki. Dla maluchów okazało się to dosyć skomplikowane, ale przy pomocy pań udało się wykonać piękne kwiaty, którymi dzieci pochwaliły się rodzinie. Następne spotkanie zaplanowano w Szkole Podstawowej numer 1. Ponieważ zbliżał się Dzień Ojca, klasy 1 i 3 robiły pocztówki metodą quillingu. Na twardej kartce papieru tworzy się dekoracje ze zwiniętych w spiralę różnokolorowych pasków papieru. Dzieci napisały życzenia, ułożyły kwiaty, przymocowały klejem i prace były gotowe. Cieszyły się, że ojcowie otrzymają laurki, które własnoręcznie wykonały.

15 lipca, na ostatnie zajęcia, zgłosili się nie tylko członkowie sekcji, ale też inne studentki, zainteresowane robieniem pocztówek metodą quillingu. I tu dopiero zaczęła pracować wyobraźnia. Pojawiły się ciekawe pomysły na kształt i formy. Zajęcia paniom bardzo się spodobały i każda wykonała pracę, dostosowując do ją okoliczności np. rocznica ślubu czy urodziny wnuków. Był to czas spędzony w miłej atmosferze i owocny w tworzenie samodzielnych prac.

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka