Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz Fundacja Polska Pomoc wychodzą naprzeciw potrzebom starszych kierowców. Zapraszają na warsztaty seniorów, którzy mogą podnieść swoje umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i pewności prowadzenia samochodu.

Warunki uczestnictwa są tylko dwa: posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii B oraz wiek 50+.
Co ważne, warsztaty są bezpłatne!
Atutem seniorów na drodze są zwykle rozsądek i rozwaga, choć jednocześnie mogą oni czuć się czasem zagubieni na coraz bardziej zatłoczonych ulicach i drogach.
Zajęcia prowadzą wykwalifikowani wykładowcy z WORD oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. W ramach zajęć teoretycznych uczestnicy dowiedzą się, jakie czynniki zagrożenia mogą wystąpić podczas ruchu drogowego i jak poradzić sobie w trudnych, stresujących sytuacjach.
Zostaną również poruszone kwestie aktualnych przepisów drogowych i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W czasie zajęć praktycznych instruktorzy przedstawią prawidłowe przygotowanie kierowcy i pojazdu do jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Później każdy uczestnik będzie mógł usiąść za kierownicą i pod okiem instruktora doskonalenia techniki jazdy przećwiczyć m.in. wychodzenie z poślizgu, hamowanie z ominięciem przeszkody oraz – co bardzo ważne przy obecnych cenach paliwa – praktyczne zasady ekojazdy w mieście.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca 2022 r. – mailowo: p.tokarewicz@word.bialystok.pl
lub osobiście w WORD Białystok.
Warto się pospieszyć: liczba miejsc ograniczona!
Początek warsztatów planowany jest na przełom sierpnia i września.

Regulamin warsztatów – kliknij

Karta Zgłoszeń  – do pobrania i wydruku

Źródło: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku
Fot. pixabay.com
Zredagowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok