Przed nami „Weekend seniora z kulturą” – ogólnopolska akcja mająca zachęcić osoby starsze do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Wśród pięciuset instytucji z całego kraju, które przyłączyły się do tej inicjatywy jest Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Zainteresowanych zapraszamy w najbliższą niedzielę – 2 października o godz. 12.00 na spotkanie dotyczące zastosowania ziół w kuchni i medycynie. 

plakat

Spotkanie rozpocznie się prelekcją magister farmacji Ewy Czyżewskiej „Ziołolecznictwo dawniej i dziś”, następnie zdobytą wiedzę można będzie wykorzystać w praktyce. Uczestnicy wezmą udział w pokazie przyrządzania octów ziołowych i warsztatach przygotowywania mieszanek z ziół o konkretnych właściwościach: poprawiających trawienie, uspokajających, poprawiających odporność.
„Weekend seniora z kulturą” to inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dlatego w całej Polsce odbywa się w tym samym terminie, w tym roku – 1 i 2 października. Wszystkie wydarzenia organizowane z tej okazji są bezpłatne albo kosztują symboliczną złotówkę.
W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej wstęp na spotkanie jest bezpłatny, trzeba tylko wcześniej zgłosić gotowość udziału. Telefonicznie (nr.: 509 336 816 lub 85 743 60 82 w. 24) albo pocztą elektroniczną (e-mail: edukacja@pmkl.pl). 

źródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Podlaska Redakcja Seniora Białystok