Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na Weekend Seniora z Kulturą w ramach ogólnopolskiej akcji „60+kultura”. 28 września seniorzy będą mogli przyjść do WOAK-u na darmowe atrakcje – wystawy plastyczne i kabaret.

 

 To już ósma edycja akcji „60+kultura” zainicjowanej prze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Skierowana jest ona do osób powyżej 60. roku życia i ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

 

WOAK z ogromną przyjemnością włącza się do akcji – mówi Cezary Mielko, dyrektor WOAK-u. – Zapraszamy w ostatni piątek września do obu naszych siedzib: przy św. Rocha 14 i przy Kilińskiego 8 w Białymstoku. W Spodkach przygotowaliśmy koncert działającego przy WOAK-u Kabaretu Seniorów „Szpilka”. Wszyscy znamy i kochamy Szpilkę i jestem przekonany, że znów rozbawi publiczność do łez.

 

Ta znana i lubiana grupa kabaretowa działa już od niemal 40 lat. Na swoim koncie ma około 1000 występów, nie tylko w kraju, ale i za granicą, np. w Niemczech, Holandii, na Litwie, Łotwie, Ukrainie czy Białorusi. Każdy, kto widział Szpilkę w akcji, wie, że koncerty kabaretu to spora dawka pozytywnej energii, dobrych żartów i wesołych piosenek.

Poza występem Szpilki WOAK proponuje też seniorom zwiedzanie dwóch wystaw. Pierwsza z nich, do obejrzenia w Spodkach, to prace prof. Marii Sękowskiej, nazywane przez autorkę grafobrazami. To zestaw kilku cykli powstałych na płótnie i papierze, zawierających nośniki eksperymentu, ekspresji i wewnętrznej zadumy. Na wystawie prezentowane są grafobrazy powstałe w roku 2018 i kolografie z ubiegłego roku. Druga propozycja to grafiki Krzysztofa Gryniewickiego, które można zobaczyć w siedzibie WOAK przy Kilińskiego 8. Autor w swoich pracach próbuje odwzorowywać naturę, inspiracje czerpiąc z otoczenia. Tematyka rysunków to elementy architektury, pejzażu miejskiego, zabytków i zagajniki leśne.

Uwaga: wstęp na całą imprezę jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na koncert kabaretu Szpilka obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odbierać w Spodkach WOAK od piątku, 21 września.

Szczegóły:

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 

Opracowała: Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok