Mieszkańcy Sokółki, którzy zdecydowali się nie wyjeżdżać z miasta, mogli skorzystać z wielu atrakcji na miejscu.

baner_spotkanie_ksiazka_2021

Na spotkanie 11 czerwca tak zapraszała Sylwia Nowakowska: Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z autorkami książki „Smolanka i jej mieszkańcy na starej fotografii” – Kołem Gospodyń Wiejskich ze Smolanki. Wśród gości znajdzie się również autor zarysu historii wsi – historyk Leszek Postołowicz.

Fotografie, które znajdują się w książce można będzie obejrzeć na zdjęciach wielkoformatowych w formie wystawy w terminie od 11 do 27 czerwca 2021 r. w sali wystawienniczej na parterze „Kamienicy Tyzenhauza” przy ul. Piłsudskiego 1.”

Od wielu lat w połowie czerwca mieszkańcy bawili się na Dniach Sokółki. Rok 2020 objęty był zakazem dla wszystkich imprez z powodu reżimu pandemicznego. Dlatego władze miasta w tym roku zorganizowały inną formę obchodów.

12 czerwca 2021 r. przed Kinem Sokół odbył się festyn Eko Art.

Festyn pod kinem – plakat

Agnieszka Kozakiewicz relacjonowała: „O godzinie 8 rozpoczął się jarmark rozmaitości (stoiska z zabawkami, słodyczami, gastronomią, rękodziełem itp.), a od 14 trwały występy artystyczne oraz Eko Piknik. Wystąpili: reprezentanci sokólskich przedszkoli, szkół, Samorządowej Szkoły Muzycznej, grupa Kadryl SOK Sokółka, zespoły wokalne Sokólskiego Ośrodka Kultury: Złote nutki oraz Azalisz.

Z kolei Eko Piknik to 14 stanowisk z atrakcjami dla dzieci młodszych i starszych oraz dla całych rodzin. Znalazły się tu: stół multimedialny z tabletami, eko pokój zagadek i koło fortuny z nagrodami. Malowano plakaty propagujące eko zachowania, zaprezentowano monidło i eko fotel do zdjęć, a także bramkę celnościową, ekologiczny twister, puzzle oraz grę planszową XXL. Odbyły się też warsztaty ekologiczne, podczas których wykonywano bawełniane torby oraz biżuterię.

Organizatorzy imprez to: burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, sponsorem jest firma Astec.”

Natomiast 13 czerwca nad zalewem sokólskim odbyły się imprezy sportowe.

Zawody V Sokoli Bieg

Mini Bieg dla dzieci i młodzieży oraz V Sokoli Bieg na dystansach 2, 5 i 10 km. Wzięło w nim udział wielu pasjonatów nie tylko z Podlasia, ale też z innych regionów kraju. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi nagrody.
Jest to ciekawy pomysł na organizację wydarzenia. Można zrelaksować się przy grach i zabawach, a jednocześnie wiele nauczyć. EKO to życie w równowadze z naturą i ochrona środowiska, w którym żyjemy.

Czekamy na następne ciekawe pomysły organizacji wydarzeń w Sokółce.

Źródło i foto: isokolka.pl

Zredagowała Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora