Wystawa prac dyplomowych uczniów państwowego liceum sztuk plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu. Wernisaż wystawy odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00 w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku

Wyjątkowo w tym roku prezentowane będą dwie specjalizacje: Tkanina Artystyczna i Realizacje Intermedialne.
W ramach realizacji Tkaniny Artystycznej przedstawione zostaną prace wykonane w różnorodnych technikach takich jak: tradycyjne własnoręcznie tkane gobeliny za pomocą splotów takich jak brosz, kilim, sejpak; barwione tkaniny techniką batiku; krawiectwo i tkaniny eksperymentalne. Niektóre prace będą również ukazywać wykorzystanie tkaniny w sposób użytkowy. W realizacjach przewija się tematyka roślinna, nawiązująca do przyrody, motywy abstrakcyjne, a także prace przedstawiające postać ludzką.

Fot. Zofia Paszkiewicz

Realizacje Intermedialne przedstawiają różne formy multimedialne pod postacią filmów krótkometrażowych, animacji, plakatów, pocztówek, artbooka, katalogu i fotografii. Prace odnoszą się do literatury, czerpią inspiracje z różnorodnych źródeł takich jak gry komputerowe, muzyka, życie codzienne i świat otaczający. Absolwenci opracowali swoje prace kierując się następującymi tematami: „Przenikanie”, „Inspiracja Artystą” oraz „Inspiracja Regionem”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace dyplomowe z zakresu z rysunku, malarstwa oraz rzeźby.

Wystawa czynna do 18 maja 2023 r.

Fot. Zofia Paszkiewicz

Źródło: MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO
Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok