Koniec czerwca kojarzy nam się z początkiem lata, którego przyjście zwiastują często sobótkowe zabawy i bardzo widowiskowe wianki na wodzie.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce w jednym z działań projektu „Żyj aktywnie w towarzystwie ze starością” wpisał: wicie wianków i puszczanie na wodę nad zalewem sokólskim oraz konkurs z nagrodami na strój topielicy. Nie przewidzieliśmy jednak, że rozpoczną tam roboty modernizacyjne i nie będzie dostępu do wody. Ale jak to mówią „dla chcącego nic trudnego”.

Imprezę przeniesiono pod kino „Sokół”, a pięknie uplecione wianki „lądowały” na głowach artystów i publiczności. Na scenie prezentowały się liczne zespoły, które swoim występem co rusz nagradzane były brawami. Do zapowiedzianego konkursu zgłosiły się niestety tylko trzy „topieliczki” i to bardzo młode, onieśmielone występem na scenie, ale nagrodzone brawami i prezentami poczuły się bardzo ważne.

Na wszystkich czekały w dużych butlach z kranikami orzeźwiające napoje owocowo-ziołowe oraz ogórek z miodem. Ale niestety pogoda się popsuła, w środku imprezy spadł deszcz. Występujące zespoły znalazły schronienie pod dachem kina, część publiczności schroniła się pod namiotami, ale do końca występów zostali najwytrwalsi, bo to i chłodek dawał się we znaki.

Grant na ten projekt UTW w Sokółce otrzymało z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny”.

(foto: Lila Asanowicz)

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka