Z okazji 100-lecia niepodległości Polski Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zorganizowała Turniej Pokoleń.

Jak sama nazwa wskazuje, uczestnikami bardzo sympatycznej imprezy były zarówno osoby, które kontynuują edukację na poziomie szkoły podstawowej jak i te, które „ czasami mają problem z przypomnieniem sobie, w którym roku otrzymały świadectwo ukończenia podstawówki”. Oczywiście trochę żartuję, ale pokazuje to, jaka była rozpiętość wiekowa uczestników tej pożytecznej zabawy. Wśród 6 czteroosobowych ekip, do walki odważnie przystąpiły dwa zespoły seniorów. Zadaniem „hazardzistów” było popisanie się wiedzą w zakresie wydarzeń w okresie 100-lecia Polski, wybór książek napisanych po 1918 roku, wymienić autora oraz tytuł książki na podstawie zaprezentowanego zdania, uzupełnić luki w przedstawionym tekście

Dodatkowe punkty można  było uzyskać za prezentację dowolnego stroju z okresu mijającego stulecia. Seniorzy oczywiście nie przegapili takiej okazji i trójka spośród nich zaprezentowała stroje, które widać na zdjęciach. Walka była ostra i zakończyła się remisowo. Młodzi od wielu lat docenili poziom wiedzy uczniów i uznali za zwycięzców drużynę z SP 1 w Kolnie.

Miłym zaskoczeniem było liczne grono widzów, tych młodszych i starszych. Sympatyczną atmosferę stworzył nie tylko poziom wiedzy uczestników, ale i zabawne, czy humorystyczne komentarze niektórych z nich. Nikt z uczestników nie pozostał bez drobnych upominków. Wszystko miało miejsce 8 czerwca w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Tak więc senior nie tylko się bawi, ale również rozwija intelektualnie, czy ugruntowuje posiadaną wiedzę. Nie tylko życiową. A cóż przyjemniejszego od takich potyczek z udziałem naszych wnuków?

 

                                                                      Eugeniusz Regliński
Współpracownik Podlaskiej Redkacji Seniora w Kolnie