Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Co prawda mamy jeszcze przed sobą 2 tygodnie na przygotowania, ale…

Znowu te znienawidzone porządki generalne i jeszcze co by tu, oprócz tradycyjnego zestawu, wymyślić i umieścić na świątecznym stole, żeby gości zadziwić, jak cudownie przygotować koszyczek ze święconką, już nie wspomnę o sprawach duchowych.

Jednak atmosfera świąteczna nieubłaganie zaczyna gościć w naszych domach. A dekoracje wielkanocne? Przecież te święta, podobnie jak Boże Narodzenie, również muszą być kolorowe!

fot: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

Mając na uwadze ten fakt, seniorzy, a właściwie seniorki, zostały zaproszone na warsztaty zorganizowane w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Krystyna Bazydło przedstawiła propozycje różnych dekoracji wielkanocnych, których głównym motywem było, rzecz jasna, jajko.

 

fot: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

Na pierwszych zajęciach panie bardzo starannie wykonywały polecenia instruktora starając się udekorować,  przy pomocy kleju oraz ziarenek kawy, jajka różnych rozmiarów. Podziwiałem benedyktyńską cierpliwość i staranność wykonania.

 

Podczas drugich zajęć cała sztuka polegała na inteligentnym wykorzystaniu różnego koloru sprayów i tworzeniu fantastycznej mozaiki na styropianowym jajku. Dodatkiem do tych dzieł były specjalne gniazdka, wykonywane z bardzo giętkich gałązek. Nic, tylko podziwiać zdolności manualne studentek i życzyć udanej prezentacji podczas kolejnego Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się 24 marca 2018, poczynając od godz. 10:00,w kawiarni KOKiSu.

fot: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

 

Podczas zajęć zwróciłem również uwagę na fantastyczną atmosferę i tzw, pogaduchy na różne „babskie” tematy, żarty, dowcipy, uśmiechy, zawieranie nowych znajomości, krótko mówiąc-radosny nastrój. A taki nastrój często jest lepszy od niejednego medykamentu.

 

Zamiast odwiedzać przychodnie lekarskie, spotykajmy się częściej i wspólnie radujmy! Kolno pozdrawia wszystkich młodych od wielu lat!   

 

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno