Pracownia Działań Kulturalnych Stowarzyszenia KLANZA zaprasza serdecznie na wiosenną wymianę ubrań i dodatków. Podczas spotkania można będzie bezkosztowo wymienić swoje ubrania na inne, a jednocześnie podarować zbędne rzeczy, które przekażemy na cele dobroczynne organizacjom pozarządowym z Białegostoku.

 

Regulamin

 1. Wiosenna wymiana odzieży i dodatków- wietrzenie szaf organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki w ramach projektu Pracownia Działań Kulturalnych.
 2. Akcja polega na zorganizowaniu wydarzenia umożliwiającego bezgotówkową wymianę ubrań, butów i dodatków między uczestnikami. 
 3. Celem akcji jest popularyzacja ekologicznego podejścia do mody oraz integracja środowiska lokalnego. 

4. Organizatorzy nie czerpią żadnych korzyści materialnych z organizacji wydarzenia.

 5. Podczas wydarzenia niedopuszczalne są transakcje gotówkowe, jedynie wymiana. 

 1. Wymiana następuje na zasadzie 1:1. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu może wybrać taką liczbę przedmiotów, jaką przyniosła na wydarzenie. Przyniesione przedmioty trafiają do wspólnej puli, z której można dokonywać wyboru. 
 2. Ze względu na ograniczoną przestrzeń dopuszczamy przyniesienie do 30 sztuk odzieży. 
 3. Uczestnik nie ma prawa domagać się zwrotu przedmiotów, które dobrowolnie wymienił podczas wydarzenia, jak również nie może domagać się rekompensaty za źle dokonany wybór przedmiotu. 
 4. Na wydarzenie nie mają wstępu osoby, które nie przyniosą niczego na wymianę (nie dotyczy mediów relacjonujących wydarzenie). 
 5. Przed wejściem na wydarzenie zapisywana jest informacja dotycząca liczby przyniesionych przedmiotów. Przy wyjściu kontrolowana jest liczba przedmiotów wynoszonych. W związku z wymianą 1:1 nie można wynieść więcej ubrań niż się wniosło. Można natomiast zdecydować się na mniejszą liczbę rzeczy. 
 6. Podczas wydarzenia będzie możliwość pozostawienia w specjalnym punkcie ubrań, butów i dodatków, które zostaną przekazane na cele dobroczynne organizacjom pozarządowym działającym na terenie Białegostoku. 
 7. Ubrania niewymienione przez uczestników oraz uczestniczki wydarzenia, a pozostałe po wymianie, również zostaną przekazane na cele dobroczynne organizacjom pozarządowym działającym na terenie Białegostoku. 
 8. Do wymiany dopuszczane będą wyłącznie rzeczy w stanie idealnym i bardzo dobrym: bez plam, dziur, łat, śladów po dezodorancie, spękań, z wyraźnymi śladami użytkowania itp. Organizatorzy mogą odmówić wstępu osobom przynoszącym zniszczone ubrania. 
 9. Uczestnicząc w wydarzeniu, wyrażamy zgodę na nieodpłatną publikację zdjęć na kanałach Organizatora (celem dokumentacji imprezy).

Wydarzenie odbędzie się 26 III 2022 (sobota) w godz. 10.00-12.00 w Pracowni Działań Kulturalnych przy ul. Witosa 15B lok. 12 (II piętro) w Białymstoku. 

Zgłoszenia udziału w wiosennej wymianie ubrań przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 570 137 200 oraz mailowo caw@klanza.białystok.pl.
Zgłoszenie powinno zawierać:imię i nazwisko oraz numer kontaktowy uczestnika. Liczba miejsc ograniczona. 

Informacje szczegółowe udzielane są pod numerem: 570 137 200, 607 879 553.

(źródło; Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych)

zredagowała: Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok