To hasło tegorocznej Nocy Muzeów w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Ci, którzy nas odwiedzą 15 maja o godz. 19.00 wezmą udział w fascynującej przygodzie – grze terenowej, która poprowadzi uczestników po najciekawszych miejscach na terenie skansenu, da możliwość wykazania się wiedzą i sprytem. 

Noc Muzeum – plakat

Noc Muzeów to wydarzenie wyjątkowe, czas, kiedy instytucje kultury w całej Europie (nie tylko muzea) zapraszają do siebie zwiedzających nie pobierając opłat za przygotowane atrakcje: wystawy, warsztaty, koncerty. To znakomita okazja do zdobycia wiedzy o własnym mieście regionie, ale też przyjemnie spędzony czas w gronie rodziny czy przyjaciół.
Pomysł należy do berlińczyków, którzy jako pierwsi zorganizowali Noc Muzeów w 1997 roku, ale przedsięwzięcie bardzo szybko zyskało popularność w całej Europie. Do Polski przywędrowało osiemnaście lat temu.
Ubiegłej wiosny, z powodu pandemii, po raz pierwszy nie można było w tym dniu zwiedzać, dlatego wiele instytucji kultury przygotowało wydarzenia online. W tym roku wracamy do tradycji!
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej przygotowało grę terenową, podczas której można będzie zgłębiać różne aspekty dawnego życia na wsi, ale też skorzystać z innych atrakcji, które mamy na terenie skansenu – poznać zwyczaje ptaków drapieżnych czy tajniki łucznictwa. W każdym z sześciu przygotowanych wcześniej punktów na graczy będą czekać ciekawe zadania, czasem wymagające cierpliwości, czasem sprawności, czasem sprytu. Zabawa potrwa około dwóch godzin a uczestnicy otrzymają skromne upominki. 

Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc – ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy (nr tel.: 509 336 816, e mail: edukacja@pmkl.pl).

(źródło: www.skansen.bialystok.pl)

zredagowała Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora