Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 18 września 2020 r. o godz. 10.00 na kiermasz książek za 1 zł, który odbędzie się na parkingu przy siedzibie głównej Książnicy (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, od strony sklepu PSS „Opałek”). 

budynek Książnicy Podlaskiej

Miłośnicy literatury będą mogli wybrać coś dla siebie spośród ok. 5 tysięcy książek. – Dzięki pozyskaniu 250 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jeszcze w tym roku czekają nas duże zakupy nowości wydawniczych, stąd decyzja o „jesiennych porządkach”. 

Książki wycofane z biblioteki i tzw. dublety będzie można kupić 18 września za symboliczną złotówkę. Niestety, kiermasz towarzyszący tegorocznym obchodom akcji Narodowe Czytanie w Supraślu zakończył się wcześniej ze względu na załamanie pogody, a zainteresowanie było spore. Postanowiliśmy więc zorganizować kolejny kiermasz, tym razem w Białymstoku. 

Zebrane środki przeznaczymy – podobnie jak w przypadku supraskiego kiermaszu – na zakup książek do Domu Matki i Dziecka Nazaret w Supraślu, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Białostockiej – informuje Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. 

Kiermasz potrwa do godz. 18.00 lub wyczerpania zapasów. 

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przerwania kiermaszu w przypadku załamania pogody. 

(źródło i foto: Książnica Podlaska)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok