W czwartek (24 sierpnia) w Białymstoku startuje festiwal Inny Wymiar w ramach Wschodu Kultury. Na białostoczan i turystów do 27 sierpnia czeka ponad 30 wydarzeń obejmujących cztery wymiary – muzykę, sztukę, film i społeczność. Będzie to okazja do poznania twórczości różnych narodów i kultur.

siedzą trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Jeden z nich mówi do mikrofonu.Za nimi stoi kobieta i mężczyzna 

Festiwal Inny Wymiar od 2013 roku organizowany jest w ramach projektu Wschód Kultury łączącego we współpracy Białystok, Lublin i Rzeszów z krajami Partnerstwa Wschodniego. Inny Wymiar prezentuje bogactwo wielokulturowości Podlasia, w szczególności Białegostoku. Promuje ideę dialogu i tolerancji, łączy historię ze współczesnymi działaniami artystycznymi. Podczas tego wydarzenia twórczość prezentują artyści wywodzący się z różnych narodowości i kultur. W tym roku w programie czterech wymiarów (muzyki, sztuki, filmu, społeczności) znalazło się ponad 30 wydarzeń, na które wstęp jest tradycyjnie bezpłatny.

Festiwal organizuje Białostocki Ośrodek Kultury przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowym Centrum Kultury. Miasto Białystok wspiera to wydarzenie finansowo. Wstęp na poszczególne imprezy jest bezpłatny, na niektóre obowiązują zapisy lub rejestracja.

Szczegółowy pogram festiwalu jest dostępny na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

źródło i fot.: www.bialystok.pl

Podlaska Redakcja Seniora Białystok