Od 20 do 23 sierpnia w Białymstoku odbędzie się festiwal od lat promujący bogatą wielokulturowość naszego miasta i regionu. „Wschód Kultury / Inny Wymiar” po raz kolejny, dzięki różnorodnym działaniom artystycznym, przybliży mieszkańcom i turystom tradycję i historię Polaków, Litwinów, Białorusinów i wielu innych narodów.

konferencja prasowa

Odbywający się od 2007 r. festiwal Inny Wymiar stał się częścią Wschodu Kultury w 2013 r. W tym roku rozpocznie cykl festiwalowych wydarzeń, a nie jak w poprzednich latach go zakończy. Festiwal promuje Białystok i Podlasie, łączy historię ze współczesnymi działaniami artystycznymi. W inicjatywie realizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowe Centrum Kultury Białystok bierze udział wraz z Rzeszowem i Lublinem.

Tematyka festiwalu obejmuje twórczość m.in. z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Niemiec, a w tym roku też z Chorwacji i Skandynawii.

Na wszystkie wydarzenia z bogatego programu festiwalu (projekcje filmowe, spektakle, wernisaże, koncerty, promocje publikacji, spacery edukacyjne) jest wstęp wolny, a szczegóły są dostępne na stronie tutaj. Ze względu na koronawirusa podczas festiwalowych wydarzeń będą obowiązywały szczególne zasady związane z reżimem sanitarnym.

Wydarzeniem towarzyszącym, wpisującym się w koncepcję „Wschodu Kultury”, które odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia o godz. 17.30 w sali kina Forum, będzie wręczenie nagród: artystycznej i literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku.

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny w załączniku.

kliknij tutaj:

(źródło i foto: Urząd Miejski w Białymstoku)

opracowanie: Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok