#WSPIERAJSENIORA –  to wsparcie informacyjne dla seniorów na temat działań w okresie epidemii koronawirusa, które oferuje seniorom Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Profilaktyka zdrowotna i bezpieczeństwo, szczególnie osób starszych, są w tym okresie szczególnie ważne, ponieważ seniorzy najciężej przechodzą zakażenie. Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo, podejmijmy wspólne działania, zachęcamy do włączenia się w podejmowane już inicjatywy.

 1. Ogólne informacje dla seniorów:
 2. 800 190 590 – całodobowa i bezpłatna infolinia dla seniorów o koronawirusie
 3. Pomoc sąsiedzka dla seniorów :
 4. Akcje wolontariackie – wsparcie dla seniorów – Jeśli chcesz pomóc osobom starszym spoza najbliższego sąsiedztwa, zgłoś się do instytucji, która niesie pomoc potrzebującym: 
 5. Filmy promujące pozytywne postawy – wsparcie i pomoc dla seniorów w najbliższym otoczeniu #wspierajseniora:
  – film nr 1,
  film nr 2,
  film nr 3

 6. Program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia „Aktywny senior w domu”:

  Ćwiczenia będą publikowane na specjalnej stronie fizjoterapiaporusza.pl oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia. Dziś prezentujemy zapowiedź programu, a począwszy od jutra, każdego dnia na podanej stronie pojawi się jeden film z ćwiczeniem, wraz z komentarzem eksperta oraz wskazówkami dotyczącymi liczby powtórzeń czy tempa. Cała seria kilkunastu filmów będzie dostępna dla każdego i bezpłatnie.
 7. Akcja Policji „NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ NA „INFORMACJE O KORONAWIRUSIE” :

  Zapraszamy do śledzenia na bieżąco komunikatów na stronie internetowej   i  zapoznania się z bieżącymi informacjami tutaj.

(źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

opr. Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora