W Święto Odzyskania Niepodległości Pracownia Działań Kulturalnych zaprasza na Wieczornicę pt. „Ułańskie kobiety. Matki Polskiej lament.”

12 listopada (piątek) godz. 18.00
Przygotowanie: Paulina Oseńko.
Prezentacja: zespoły Sokólskiego Ośrodka Kultury “AZALISZ” oraz Chór Seniora.

Zapraszamy  do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy – 570 137 200
Podczas Wieczornicy usłyszymy dwa zespoły działające w Sokólskim Ośrodku Kultury. Pierwszym z nich jest zespół AZALISZ – Amatorski Zespół Ambitnych Ludzi i Sprawa Zamknięta. Historia grupy sięga roku 2019, kiedy to grupa zaprzyjaźnionych kobiet postanowiła zawalczyć o swój wokalny rozwój i miło spędzić czas.
Z trójki zapalonych miłością do muzyki niewiast zrodziła się ponad dziesięcioosobowa grupa zgranych, doświadczonych muzycznie kobiet. Rozwijają się pod okiem instruktorki i wokalistki Pauliny Oseńko. Zespół jest zapraszany na różnego rodzaju imprezy Sokolskiego Ośrodka Kultury, gminy oraz całego regionu. W ich repertuarze znajdują się kolędy i pastorałki, pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach, piosenki Agnieszki Osieckiej, pieśni patriotyczne i piosenki o kobietach, ich problemach, tęsknotach i marzeniach w szerokim spectrum tego słowa.
W ostatniej pieśni zespołowi towarzyszyć będzie Chór Seniorów z Sokólskiego Ośrodka Kultury. Chór ma wieloletnią historię i może poszczycić się nagrodami w konkursach chóralnych. Wykonuje utwory o różnorodnej tematyce, od religijnych po patriotyczne i ludowe. Od września br. chór prowadzi Paulina Oseńko. „
Pracownia Działań Kulturalnych
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA
fot. pixabay.com
Opr. Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok