Już na początku grudnia ustaliliśmy, że 12 stycznia 2019 roku odbędzie się Spotkanie Noworoczne studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce.

W planie było uroczyste przyjęcie nowych członków a więc ślubowanie a potem integracja przy szwedzkim stole i muzyce. Wiadomo jednak, że życie pisze coraz to nowe scenariusze i okazało się, że będą zmiany. Otóż będąc na koncercie w Grodnie, zgłosiły się do mnie osoby z podobnego uniwersytetu grodzieńskiego z propozycją nawiązania kontaktu. A więc zaprosiliśmy ich na nasze spotkanie noworoczne.

W internecie ukazała się informacja, że 12 stycznia odbędzie się Koncert Charytatywny w Filharmonii Podlaskiej organizowany przez Pro Salute na rzecz pozyskania funduszy dla dzieci z dystrofią mięśniową. Jak to mówią dwóch srok za ogon nie da się złapać, naszego spotkania nie można było już przełożyć, ale przy odrobinie dobrej woli i sprawnej organizacji wszystko okazało się możliwe.

A więc już o godz. 13 sala Domu Kultury była wypełniona, nie zawiedli goście z Grodna i mimo przekraczania granicy przyjechali o czasie. Tym razem ślubowała duża grupa, bo każdy z nowo przyjętych znalazł w naszym UTW coś do spełniania swoich zainteresowań.

Powitanie gości, którzy przyjechali z białoruskim kołaczem, krótka część artystyczna i kiedy zabrzmiała muzyka wszyscy ruszyli na parkiet. Głodni lub spragnieni w sali obok mogli częstować się wyrobami, które przygotował „Zajazd u Mahmeda”.

Goście z Grodna wyrażali swój zawód, że muszą opuścić taką imprezę, zapowiedzieli jednak, że na pewno niedługo jeszcze się spotkamy.

Druga grupa, która musiała opuścić rozbawione towarzystwo, to osoby, które zapisały się na wyjazd do Filharmonii. Było nas na początku około 120 osób a pozostała połowa.

Na koncercie tego typu tak jak i większość koleżanek byłam po raz pierwszy, więc oglądałyśmy z zainteresowaniem. Dużymi brawami nagrodziliśmy występ dzieci ze szkoły specjalnej. A potem emocje i adrenalina – rozpoczęła się licytacja. Żeby było ciekawiej do licytacji przystąpiła nasza koleżanka Jagoda i obraz „ Wróble przyjaciele” Bernadetty Stępień przywiozła do domu. Wylicytowane obrazy wręczali – Miss i Mister Podlasia.

A potem był jeszcze występ Tomka Kamińskiego z zespołem i wspólne kolędowanie.Do Sokółki wracaliśmy już wyciszeni przeżywając jeszcze raz miniony dzień pełen wrażeń, ale też „odrobinę” zmęczeni.

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka