Wystartował konkurs EKSPLOZJA’89 organizowany przez Fundację Reflexion i portal Flexi.pl .
8 kwietnia ruszył konkurs EKSPLOZJA‘89, a my jako patroni medialni, mamy przyjemność wspierać tę inicjatywę, która zachęca do dzielenia się historiami, wspomnieniami oraz refleksjami na temat ostatnich 35 lat zmian pokoleniowych w Polsce.

To nie tylko okazja do przypomnienia sobie tamtych lat, ale także szansa na pokazanie, jak różnorodne i aktywne jest Pokolenie X PL. To czas na przywołanie wspomnień i doświadczeń pokolenia 50+ oraz na docenienie ich wkładu w rozwój Polski.

Dlaczego?

Rok 2024 jest szczególnym rokiem, w którym obchodzimy wiele rocznic pokoleniowych zmian w Polsce, takich jak:

  •     35-lecie wolnych wyborów (1989 r.).
  •     25-lecie przystąpienia Polski do NATO (1999 r.).
  •     20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (2004 r.).

Te rocznice stanowią fundamenty konkursu EKSPLOZJA’89.

EKSPLOZJA jest symbolem nie tylko wybuchu zmian społecznych, politycznych i ekonomicznych, ale także siły i energii ludzi, którzy żyli w tych przełomowych czasach. Byli wtedy młodzi, wykorzystali możliwości i szanse, mimo trudności, gwałtownych przemian. Powstawały nowe firmy oraz zawody, a zmiany technologiczne przyspieszały rozwój i innowacyjność.

Konkurs skierowany jest do dzisiejszego Pokolenia Flexi, czyli osób 50+. Zachęcamy do prezentowania osobistych osiągnięć, pasji i rozwoju, pokazania, jak różnorodna, silna, nadal aktywna jest ta grupa. Chcemy pokazać osobiste doświadczenia osób z tamtych lat. Pokażmy, jak wyglądała praca, przebranżowienie się, stanowiska, rozwój zawodowy i wiele więcej!
Poprzez dzielenie się wspomnieniami z młodości i doświadczeniami kolejnych lat, Uczestnicy konkursu mają szansę ukazać, jak te wydarzenia wpłynęły na ich życie, kształtując postawy i energię.

Zapraszamy do udziału w konkursie, który ukazuje 35 lat zmian pokoleniowych w Polsce i potencjał Pokolenia X PL na przyszłość.

Nie stać nas na marnowanie wiedzy i autorytetów!

Zadanie konkursowe:

– napisanie krótkiego opisu, prezentującego wspomnienia, doświadczenia oraz przeżycia z ostatnich 35 lat. Do opisu powinno zostać dołączone zdjęcie, które będzie ukazywać zawarte w opisie historie. Zgłoszenia mogą skupić się na własnych doświadczeniach, obserwacjach z otoczenia czy też analizie transformacji Polski.
Zgłoszenie powinno zawierać fotografię w formie cyfrowej: skanu, zdjęcia w formatach jpg., png. oraz opis w formatach doc, .docx, .pdf.
Na Zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – nagroda główna 1 000 zł oraz dwie nagrody dodatkowe po 500 zł.
Weź udział! https://flexi.pl/konkurs-eksplozja-89
Podziel się informacją o konkursie ze znajomymi i rodziną!
Na zgłoszenia Organizatorzy czekają do 27 maja. Serdecznie zapraszamy!
Źródło: flexi.plOpracowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok