Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Grażyny Agnieszki Rogali: Notatki z miasta Białystok, 24 czerwca 2022, godz.18.00 w foyer Forum, ul. Legionowa 5.

Grażyna Agnieszka Rogala

Grażyna Agnieszka Rogala o sobie: „Białystok to moje rodzinne miasto. Przemierzam je niemal codziennie samochodem, autobusem i na własnych nogach. Widzę, jak się zmienia i staje nowoczesną europejską metropolią. I widzę, jak traci swoją historię. Zdjęcia, które robię spacerując ulicami Białegostoku, to mój notatnik. Zapisuję w nim okruchy przeszłości i historię miejsca, dokumentuję to, co zostało po dawno minionych czasach. Tu każdy drobiazg to historia, często zapomniana lub wręcz niechciana. Miejskie krajobrazy, te nieliczne stare i te nowe, panoszące się coraz bardziej, przenikają się, tworząc dzisiejszy wizerunek Białegostoku, mojego miasta”.

Grażyna Agnieszka Rogala – białostoczanka, z wykształcenia architektka, z zamiłowania fotografka, patrzy na świat jak na kadr kolejnego zdjęcia. Do pracy, po pracy i w czasie wolnym chętnie spaceruje, zawsze z aparatem fotograficznym w dłoni. Na swoich zdjęciach umieszcza zarówno monumentalne budowle czy rozległe krajobrazy, jak i nieoczywiste kadry, detale i ułomności miasta.

Wystawa czynna do 22 sierpnia 2022 w godz. 14:00-20:00
Wstęp wolny

źródło i zdjęcia: Białostocki Ośrodek Kultury

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska redakcja Seniora Białystok