Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę malarstwa Cecylii Sołyjan. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 22 stycznia 2019, o godz. 18:00, w galerii WOAK przy Kilińskiego 8.

Cecylia Sołyjan ukończyła studia w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Brała udział w wielu ogólnopolskich plenerach malarskich, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jak mówi, w malarstwie stara się stworzyć klimat, oddać nastrój, uchwycić tę szczególną chwilę, która ją zainteresuje – moment drgania powietrza, błysk światła. „Pejzaż jest dla mnie inspiracją. Szukam koloru, kompozycji, układów form stworzonych działaniem światła. Przedkładam światło nad formę, lecz moje obrazy nie są odtwarzaniem rzeczywistości, a próbą stworzenia złudzenia w oparciu o postrzegany pejzaż – złudzenia zrodzonego pociągnięciami farby na płótnie”, wyjaśnia artystka.

Wystawa będzie czynna do 21 lutego 2019, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 Więcej informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK, tel. 85 740 37 15, galeria@woak.bialystok.pl.

(źródło i foto:Wojewódzki Ośrodek Animacji i Kultury w Białymstoku)

Opracowała: Lija Półjanowska
 Podlaska Redakcja Seniora Białystok