Białostocki Ośrodek Kultury i magazyn “Press” zapraszają na wystawę najlepszych zdjęć prasowych z konkursu Grand Press Photo 2017 roku.Wernisaż odbędzie się 9 stycznia 2018 roku o godzinie 17:00 w foyer kina Forum przy ulicy Legionowej 5

 

Magazyn „Press” od 2005 roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo, którego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Wyjątkowość konkursu polega na tym, że uczestnicy poddają się ocenie fachowca światowej klasy. Co roku przewodniczącym jury, do którego należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych prac, jest zwycięzca World Press Photo.

W tym roku gościem specjalnym i przewodniczącym jury był laureat World Press Photo –Francesco Zizola.

To najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce, za sprawą 13 lat historii i przewodniczącego jury, którym co roku jest inny światowej sławy fotograf. Po każdej edycji występuje około 1900 publikacji na temat konkursu i wystaw w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Wszystkie finałowe zdjęcia można obejrzeć podczas wystawy Grand Press Photo, która odwiedza rokrocznie około 16 miejsc w Polsce i ściąga ponad 130 tys. widzów.

Wystawa prezentuje około 200 zdjęć z pięciu tysięcy nadesłanych co roku do konkursu. Na 15 ekspozycjach  wystawy, można obejrzeć fotografie nagrodzone w kategoriach: wydarzenia, życie codzienne, ludzie, sport, środowisko, portret, kultura i rozrywka, a także zwycięski projekt długoterminowy. W tym roku nagrodzono również zdjęcia w nowym konkursie – Portfolio, skierowanym do młodych adeptów fotografii, uczniów szkół fotograficznych.

Te wyjątkowe prace, wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs, prezentowane będą do 31 stycznia 2018 roku w Galerii BOK.

Wstęp wolny!

(źródło: Białostocki Ośrodek Kultury)

Opracowanie: Lija Półjanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok