20 października 2023 r w Europejskim Dniu Seniora w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) odbył wernisaż wystawy fotograficznej, zrealizowanej w ramach projektu  „SuperSTARSi. Z pokolenia na pokolenie”

Wernisaż otworzyła prof. Voletta Bielecka , dyrektor  OiFP pełniącej też rolę Europejskiego Centrum Sztuki.  O pracy nad wystawą dyptyków opowiedział jej autor Michał Heller. Wśród zaproszonych gości znalazły się też babcie z wnuczkami, czyli bohaterowie fotografii. O warsztatach plastycznych i procesie twórczym dwóch pokoleń i przygotowaniach do zdjęć opowiedziała też plastyczka Izabela Magnuszewska.
Na każdej fotografii jest kod QR, który umożliwia odsłuchanie krótkiej rozmowy z bohaterami dyptyku. Prezentujemy Państwu sześć par, które wzięły udział w warsztatach i sesji fotograficznej w Supraślu.

W wernisażu wzięła udział Podlaska Redakcja Seniora oraz młodzież z dwóch klas fotograficznych z Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku (ZSTiOzOI)

Projekt „SuperSTARSi. Z pokolenia na pokolenie” ma na celu zwrócenie uwagi na budowanie dialogu i właściwych relacji między pokoleniami a także poszanowanie czasem odrębnych systemów wartości. Stowarzyszenie Podlascy Seniorzy i Podlaska Redakcja Seniora promują nowoczesny wizerunek aktywnych i sprawnych osób 60+, otwartych na rozumienie zmian w szybko rozwijającym się technologicznie świecie.

Fot. Karol Chrupek,
praktykant Stowarzyszenia Szukamy Polski

1/7

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora