Do 22 marca 2022 r. twórcy nieprofesjonalni, którzy nie zajmują się malarstwem i rzeźbą zawodowo, mogą nadsyłać prace na XXII Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

przegląd_twórczości PIK

Przegląd jest organizowany cyklicznie co dwa lata i ma charakter konkursu. Jest formą popierania i rozwijania twórczości plastycznej amatorów zamieszkałych na terenie województwa podlaskiego. Jednocześnie jest konfrontacją postaw, osiągnięć i twórczych ambicji tych wszystkich, których pasjonuje sztuka.

Uczestnicy mogą przekazać do udziału w przeglądzie maksymalnie po 2 prace w technice malarskiej i rysunkowej lub do 5 prac w technice rzeźbiarskiej. Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy dostarczyć do Spodków Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku do 22 marca 2022 r.

Pokonkursowa wystawa obrazów, rysunków i rzeźb będzie udostępniona w Spodkach od 4 do 30 kwietnia 2022 r. Planowany termin podsumowania przeglądu wraz z wręczeniem nagród to 30 kwietnia 2022 roku, godz. 11.00. Ogólna pula nagród wynosi 6000 zł.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://pikpodlaskie.pl/event/xxii-wojewodzki-przeglad-amatorskiej-tworczosci-plastycznej/

źródło i foto: Podlaski Instytut Kultury

Podlaska Redakcja Seniora Białystok