Organizatorem wydarzenia jest Białostocki Klub Szaradzistów ARARA. Współorganizatorzy to Politechnika Białostocka i Wydział Informatyki. Miłośnicy krzyżówek i zadań logicznych spotkają się na Wydziale Informatyki w następny weekend (12-13 lipca).

Szaradziarstwo czyli rozwiązywanie krzyżówek i zadań logicznych to pasja, która łączy pokolenia od wielu lat i jest prawdziwą siłownią dla ludzkiego mózgu. Naukowcy twierdzą, że rozwiązywanie krzyżówek jest jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń intelektualnych, które w dużym stopniu wpływają na naszą pamięć, percepcję, zdolność kojarzenia i logicznego myślenia. Szaradziarstwo poszerza również wspaniale słownictwo, przyczyniając się do krzewienia kultury używania poprawnej polszczyzny – mówi Sławomir Koszelew, prezes Białostockiego Klubu Szaradzistów ARARA.

W pierwszym dniu mistrzostw (12 lipca) planowane się dwa mini-turnieje tematyczne polegające na rozwiązywaniu zadań szaradziarskich o tematyce związanej z Podlasiem oraz z technologiami. W sobotę 13 lipca, odbędą się główne mistrzostwa. Wszystkie turnieje będą miały miejsce w salach dydaktycznych Wydziału Informatyki.

W wydarzeniu wezmą udział szaradziści z całej Polski, którzy przy okazji mistrzostw zwiedzą Białystok w ramach zorganizowanej wycieczki. 

Partnerzy wydarzenia, którzy udzieli wsparcia przy organizacji organizacji mistrzostw:

  • Prezydent Miasta Białegostoku
  • Polskie Towarzystwo Matematyczne, Oddział w Białymstoku ,
  • Firma Owned Outcomes z Białegostoku

XXXIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szaradziarskie  Białegostoku
12-13 lipca 2019 r., Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45, budynek C

Udział w pierwszym dniu Mistrzostw – 12 lipca (mini-turnieje tematyczne) jest bezpłatny
Opłata za udział w turnieju głównym – 13 lipca wynosi 30 zł i zapewnia obiad.

Zgłoszenia organizatorzy przyjmują tylko do 9 lipca !!! via Messenger wydarzenia na Facebooku o nazwie: „Mistrzostwa Szaradziarskie Białegostoku”
lub mailowo pod na adresem: ararakrzyzowki@gmail.com

Informacji na temat wydarzenia udziela: Sławomir Koszelew – Prezes Białostockiego Klubu Szaradzistów ARARA.
Tel. 502702268 e-mail: s.koszelew@gmail.com 

Źródło: Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej

Opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok