Podlaski Instytut Kultury zaprasza na wystawę malarstwa „Z bliska i daleka”, prezentującą prace powstałe w 2020 roku na plenerze w Goniądzu.

Hanna Siemionow

Plenery malarskie organizowane przez Podlaski Instytut Kultury stały się już tradycją. Co roku uczestniczą w nich artyści nieprofesjonalni, w większości wywodzący się z Podlasia lub powracający tu z daleka, ze względów rodzinnych lub sentymentalnych. Pozostawiają tu swój ślad – obrazy, które są specyficznym, osobistym komentarzem. Wypowiadają się w malarstwie olejnym, akrylowym, czasem akwareli, niektórzy w rysunku, lub pastelach.

W ubiegłym roku, pomimo pandemii, udało się zorganizować plener w Goniądzu, miasteczku z klimatyczną architekturą małych domków, wąskich uliczek i ogrodów, którego okolica inspirowała do artystycznych poszukiwań. 

Wystawę prac z tego pleneru będzie można obejrzeć w piątek, 19 marca, w godz. 17.00–19.00 w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14. Wystawa będzie czynna do 10 kwietnia 2021 r, w dni powszednie: od godz. 8.00 do 15.00, w soboty i niedziele: od godz. 12.00 do 16.00 (z wyjątkiem weekendu świątecznego).

Udostępnienie wystawy zorganizowane zostanie przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Dodatkowych informacji udziela:
Dział Sztuk Plastycznych PIK
tel.: 85 740 37 15, e–mail: galeria@pikpodlaskie.pl 

(źródło i foto: www.pikpodlaskie.pl)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok