Zadbaj o zdrowie Babci i Dziadka w dniu ich święta! Z myślą o seniorach, Atrium Biała we współpracy z członkami Studenckiego Towarzystwa Diagnostyków Laboratoryjnych organizuje akcję pod hasłem „Z diagnostą po zdrowie”.

plakat

W ramach inicjatywy, już w najbliższą sobotę, 21 stycznia br., w białostockim centrum handlowym będzie można bezpłatnie wykonać wybrane badania lekarskie, takie jak pomiar glikemii przychodnej, pomiar ciśnienia tętniczego, analiza składu ciała, przegląd jamy ustnej, a także nauczyć się samobadania oraz zasad pierwszej pomocy.

W akcję „Z diagnostyką po zdrowie” zaangażowani są studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Członkowie Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych będą dostępni dla seniorów w sobotę w godzinach między 10.00 a 16.00. 

Studenci kierunku lekarskiego przeprowadzą badanie glikemii pozwalające np. na wykrycie cukrzycy, dzięki czemu można odpowiednio wcześniej wdrożyć niezbędne leczenie. Będzie można także skorzystać z pomiaru ciśnienia, które będzie prowadzone także przez studentów farmacji. Przyszli dietetycy zaoferują pomoc w analizie składu ciała, pomogą zinterpretować wyniki oraz doradzą jak dbać o zdrowie przy pomocy odpowiednio dobranej i zbilansowanej diety. Seniorzy będą mogli także udać się na przegląd jamy ustnej, który wykonają uczniowie kierunku lekarsko-dentystycznego. Natomiast, młodzi ratownicy medyczni przeszkolą gości Atrium Biała z zasad podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz przypomną jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. 

Na najmłodszych gości białostockiego centrum handlowego również czekać będą wyjątkowe atrakcje. Specjalnie dla nich dostępny będzie Kącik Małego Diagnosty, w którym dzieci wcielą się w analityka. Celem tego wydarzenia jest oswajanie dzieci z profilaktycznymi badaniami, pobieraniem krwi, lekarzem oraz nauka dbania o zdrowie. 

– Dzień Babci i Dziadka to dni, kiedy szczególnie pamiętamy o seniorach i chcemy spędzić z nimi jak najwięcej czasu. Formą wyrażenia miłości i troski o naszych dziadków może być także zadbanie o ich zdrowie. Dlatego we współpracy z uzdolnionymi studentami Uniwersytetu Medycznego zorganizowaliśmy akcję, podczas której osoby starsze, ale przy okazji i wnuczkowie, mogą skontrolować stan zdrowia. Nie będą oni musieli stać w kolejce u lekarza, a mogą to zrobić chociażby przy okazji zakupów czy wyjścia na kawę. Przygotowaliśmy także atrakcje dla naszych najmłodszych gości, żeby się nie nudzili podczas oczekiwania na babcię lub dziadka, którzy akurat biorą udział w badaniu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dbania o zdrowie – mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

Badania oraz wydarzenia będą odbywać się 21 stycznia br. w lokalu naprzeciwko Cukierni Sowa w Atrium Biała. Udział w akcji jest bezpłatny. Nie są wymagane zapisy na badania, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.

źródło: Atrium Biała

Zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok